A nyugdíj összege az eddigiekben nagyjából le tudta követni a minimálbért. A kérdés, hogy ez a jövőben is így lesz-e. Jelenleg mintegy 2 millió nyugdíjas él Magyarországon, ez pedig a lakosság ötödét jelenti. A szám egyre csak növekszik, minden két aktív dolgozóra egy nyugdíjas jut és a szakemberek szerint ez az arány a jövőben tovább fog romlani, ha nem változik semmi – adta hírül az Atv.
A helyzet már most sem túl rózsás, ám a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai szerint 2035 és 2041 mintegy 1 millióan érik el a nyugdíjkorhatárt.
„A Ratkó-korszakban születettek nemrég mentek vagy épp most mennek nyugdíjba és hamarosan követik őket az ő gyermekeik is. Az utánuk jövő generáció pedig már egy olyan kiélezett helyzettel kell, hogy szembesüljön, ami az állami költségvetés egyik legnagyobb problémája is: egyre több a nyugdíjas és egyre kevesebb, aki képes eltartani őket” – mondta fejtette ki Ujszászi Zoltán a Hirado.hu-nak.
A jelenlegi nyugdíjrendszer arra épült, hogy a népesség nem fogy, hanem növekszik, a korfa pedig egészséges képet mutat. Ez azonban mára teljesen megfordult. Évtizedek óta jóval többen mennek nyugdíjba, mint ahány gyerek születik, ezáltal egyre kevesebb dolgozónak kell kitermelnie egyre több idős nyugdíját. Ami rövidesen a nyugdíjrendszer fenntarthatatlanságához fog vezetni. Már csak az a kérdés, mikor omlik össze az egész rendszer? Esetleg folytatódik a tendencia, hogy a kormányok egyre messzebb tolják a nyugdíjkorhatárt, és tényleg érvényesül a munkások körében gyakran hangoztatott mondás: „munkahelyről a tepsibe”?
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!