A British Retail Consortium (BRC) új jelentése szerint egy évtized óta először nőtt a készpénzhasználata szigetországban.
Nagy-Britanniában a Reform UK nevű párt és a hozzájuk köthető médiumok hónapok óta kampányolnak a készpénz visszaszorítása ellen, ez részben magyarázatot jelenthet a növekedésre.
A felmérés szerint 2022-ben az Egyesült Királyságban a tranzakciók közel egyötödét (19 százalékát) érmék és bankjegyek tették ki.
További ok, hogy a növekvő megélhetési költségekkel szembesülve a készpénz hasznos eszköz volt a pénzügyek kezeléséhez és
a napi kiadások nyomon követéséhez.
A növekedés a COVID-19 világjárvány idején az érintésmentes fizetésre való áttérést követően a készpénzhez való természetes visszatérést is tükrözi.
2013 óta ez az első alkalom, hogy nőtt a készpénzhasználat – közölte a BRC. A készpénzhasználat fellendülése a kiskereskedelemben azonban „meglehetősen minimális” – jegyezte meg a jelentés -, és „az érték szerinti összes értékesítés arányában csak viszonylag kis mértékben, a 2021-es 8,2 százalékról 2022-re 11 százalékra emelkedett”.
A riport rámutat, hogy az emberek kis százaléka visszatért a járvány előtti szokásokhoz, de a lakosság nagy része számára a járvány tartósan befolyásolta, hogy mennyi tranzakciót bonyolítunk készpénzzel”.
A BRC adata szerint
a kiskereskedők 2022-ben 1,26 milliárd fontot költöttek tranzakciós díjakra.
A kutatás azt is megállapította, hogy az alternatív fizetési módok – beleértve az olyan lehetőségeket, mint a „most vásárolj, később fizetsz” – népszerűsége nőtt.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!