Kongresszust tartott a Mi Hazánk Ifjai, abban a legendás Bartók Béla úti irodában, ahol a MIÉP idejében fontos szövetségek, életre szóló kapcsolatok köttettek, igazi szellemi bázisul, egyfajta nemzeti óvóhelyül szolgált a bérlemény.
A Mi Hazánk Ifjai teltházas kongresszusára az ország minden megyéjéből érkeztek, az iroda megtelt, így magas részvétel mellett kerülhetett sor a szervezet munkájáról és jövőbeli terveiről szóló beszámolóra, valamit a tisztújításra.
A megjelenteket az országgyűlés alelnöke köszöntötte, aki arról beszélt, hogy sajnos ma Magyarországon fiatalellenes politika van, ezért nagy érték, ha valaki egyáltalán tudja, hogy mit szeretne az életében elérni. A mostani lehetetlen helyzetben a legnagyobb veszély a nihil, elsősorban ezt kell leküzdeni és az a fiatal, aki eljutott oda, hogy csatlakozik a Mi Hazánk Mozgalom ifjúsági szervezetéhez, az ezt az első lépést már sikeresen megtette – mondta Dúró Dóra.
A Mi Hazánk Ifjaiban hemzsegnek a tehetségek fiatalok, a párt büszke és értékként tekint rájuk, de ez hatalmas felelőséggel is jár, mert mindenkitől annyi kéretik számon, amennyi rábízatott – emlékeztetett.
Dúró Dóra aláhúzta, hogy a nemzeti gondolkodású fiatalokon fog múlni, hogy milyen lesz Magyarország 30-50 év múlva, ezért fontos, hogy mindenki ne csak magáért, hanem a tágabb közösség előre jutásáért is dolgozzon. Kitért továbbá arra, hogy egy tisztújító kongresszus mindig jár feszültségekkel, ez normális, de az igazi ellenség mindig kívül van, a Mi Hazánk Ifjai között ugyanis értékrendbeli szövetség van.
Dócs Dávid azt emelte ki, hogy a Mi Hazánk Ifjaiban mindenki megtalálja a feladatát, amiben ki tud teljesedni. A szó jó értelmében sokszínű a közösség és arányiban nálunk van a legtöbb diplomás, a legtöbb értelmiségi – utalt vissza a nyilvánosságra került felmérésekre. Értékelése szerint most igazán nehéz fiatalnak lenni, de vinni kell tovább a zászlót, hiszen ebben a szervezetben már vannak, akik felnőttek és szerves részei a párt mindennapi életének.
Toroczkai László azzal kezdte, hogy a Mi Hazánknak van a legfegyelmezettebb ifjúsági szervezete, amire nagy szükség van, mert ez a párt élet-halál harcot folytat a magyarságért, a küzdelmet ezért kötelező folytatni. Az ifjak közösségét nem lehet felbontani, mert az történelmi bűn lenne, itt sokkal nagyobb a tét:
„vagy ők, vagy mi”
-mondta.
Ha mi nem állítjuk meg a világban zajló globalista folyamatokat, akkor a gyerekeink osztályrésze a megalázottság és a szenvedés lesz. A Mi Hazánk elnöke azzal zárta gondolatait, hogy akik itt vannak, jó helyen vannak, mert egy parlamenti pártnak jövője, akik közül képviselők fognak kikerülni.
Az elnöki beszámoló
A Mi Hazánk Ifjai mögött hagyott időszakot a kongresszusi beszámoló keretében röviden foglalta össze Binder Csaba. A Mi Hazánk Ifjai elnöke felidézte, hogy 2022-ben a szervezet még nem rendelkezett valódi országos lefedettséggel, de ez mára megváltozott, kiépültek a helyi sejtek.
Néhány fős baráti társaságokból jól működő tagszervezetek jöttek létre, a Mi Hazánk Ifjai 2023-ban bevitte a fiatalok hangját a parlamentbe és egy kifelé jól kommunikáló szervezet lett. Kiemelte a kommunista utcanevek elleni küzdelmet, a fiatalok ingyenes jogosítványa mellett, vagy épp a repoharak lehúzó rendszere ellen való fellépést.
Binder megemlítette az egyre fejlődő nemzetközi kapcsolatokat és azt, hogy Lengyelországban a szervezet elnökeként százezer hazafi előtt szólalhatott fel.
Zárásként azt kérte a tagságtól, hogy a szavazás előtt ne ígérgetéseket, hanem valódi teljesítményt, eredményeket vegyenek figyelembe.
Az elnökjelöltek
Az elnökjelöltek közül Vörös Attila szólalt fel először, aki rámutatott, hogy minden korban voltak tiszta szívű hősök, fiatalok, akik a legnagyobb súlyú feladatokat vállalták magukra. A jelek arra mutatnak, hogy most mi vagyunk azok, ezért a hősökhöz méltóan kell viselkedni és nem szabad hagyni, hogy a viták szétforgácsolják a szervezetet. A vitákat nem tisztogatással, hanem kompromisszumokkal kell lezárni, mert ahhoz nem vagyunk elegen, hogy egyetlen értékes fiatalt is elengedjünk – mondta.
Kifejtette, hogy az a jó elnök, aki a saját tagságát maga fölé emeli és aktívan közreműködik abban, hogy később polgármesterek, képviselők, szakpolitikusok kerüljenek ki a tagok közül. Nagyobb hangsúlyt kell tehát fektetni az önképzésre, a vidéki szervezeteket jobban be kell csatornázni és a vitákat az igazság mentén kell rendezni.
Binder Csaba elnökjelölti minőségében a labdarúgó-válogatott mottóját ajánlotta a tagság figyelmébe. „Csak együtt.” A nacionalista értékek az ideológia összekötő ereje adott alap ahhoz, hogy a Mi Hazánk Ifjaiban mindenki politikai otthonra találjon. Erre azért van égető szükség, mert választ kell adnunk a demográfiai problémákra és az elvándorlásra.
Innovációként egy alapítvány létrehozását említette meg, amely sikeresen pályázhat forrásokra, hogy a szervezet könnyebben boldoguljon a missziójában.
Az eredmény
A kongresszus ezt követően a nyolc alelnökjelölt bemutatkozó, programismertető vízióját is meghallgatta, majd szavazott.
A Mi Hazánk Ifjai a következő időszakra elnöknek Binder Csabát, alelnököknek Orosz Patrikot, Antal Áront, Pércsi Viktóriát és Cservenák Mihály Györgyöt választotta.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!