Geert Wilders holland politikus hirtelen megváltoztatta eddigi álláspontját, szombaton azt írta, hajlandó megfontolni az Ukrajnának nyújtandó jövőbeni katonai segélyt – adta hírül a Reuters nyomán a 444.
A globalista médiában következetesen „szélsőjobbosnak” hazudott szalonkonzervatív, önbevallása szerint is cionista politikus hónapok óta arról szónokolt, hogy Hollandiának le kellene állnia az Ukrajnának történő fegyverszállításokkal, mert arra nekik is szükségük van.
Wildersnek a kampánya óriási siker volt, nem véletlen, hogy pártja megnyerte a választásokat. Ebben alighanem közrejátszhatott az Ukrajnával kapcsolatos álláspontja is, hiszen országa szabályosan önti a katonai segélyeket a Zelenszkij-rezsimnek. Becslések szerint 2024 végéig a támogatások össze meghaladja a 4,5 milliárd eurót. Ez ellen a kormányra készülő pártok közül egyedül a Wilders vezette Szabadságpárt (PVV) emelte fel a szavát, mely novemberben meg is nyerte a választást, de kormányt nem tudtak alakítani, azóta is keresik a koalíciós partnereket.
A koalíciós sikertelenség egyik fő oka éppen az ukránkérdés volt, mivel a politikai elit pártjai között konszenzus van a támogatás megkérdőjelezhetetlenségéről. A jelek szerint most Wilders elhatározta, hogy a hatalomért cserébe elárulja szavazóit, és behódol az elit akaratának. Mind írta X-en:
A Szabadságpárt támogatja Ukrajnát, és hajlandó tárgyalni bármilyen segítségről.
Majd barbárnak nevezte Oroszország Ukrajna elleni háborúját. Izrael népírtó hadjáratát természetesen nem bírálta a magyarországi zsidó feleséggel büszkélkedő politikus.
Wilders potenciális koalíciós partnerei soha nem támogatták a segélyek leállítására irányuló terveit. Pénteken megismételték ezt az álláspontjukat, és közös nyilatkozatban több ellenzéki párt közölte, hogy folytatni kívánják Ukrajna gazdasági, politikai és katonai támogatását mindaddig, amíg szükséges.
Ebben a kérdésben a holland politikai elit olyan szinten elszánt, hogy Mark Rutte leköszönő miniszterelnök még arra is hajlandó, hogy az ügyvivő kormány élén aláírjon egy 10 évre szóló biztonsági megállapodást Ukrajnával, amely megkötné a leendő kormányok kezét, és biztosítaná a jövőbeni segélyeket Zelenszkij számára. Ez egyébként teljesen abszurd lenne, hiszen egy leköszönő kormánynak a feladata a hatalom átadásának előkészítése, nem pedig az elit terveinek bebetonozása. Igaz, a jelek szerint ebből sem lenne konfliktus, hiszen Wilders egyértelművé tette, kész betagozódni a holland pártrendszerbe, és a hatalomért cserébe akár saját választóival is szembeszegül.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!