Szegedről sokan úgy tartják, hogy a fesztiválok városa. Számos gasztronómiai fesztiválja mellett Szeged egyik legismertebb és legnagyobb rendezvénye a Szegedi Ifjúsági Napok (SZIN), amelyre idén először stábunk is kilátogat majd, így következzen egy kis visszatekintés a rendezvény múltjára.
A SZIN 1964-ben indult útjára, igaz, az első négy évben még Szegedi Ifjúsági Karnevál néven működött és a Városháza előtti téren rendezték meg. Mai nevét 1968-ban kapta, ekkor vált többnapos programmá is, amely az egész várost megmozgatta. Ekkoriban még főképp csak szegedieket vártak a rendezvényre és a fellépő zenekarok nagy része is a helyi zenei életből került ki.
1990-től a Szegeden jól ismert, a máig működő Városi Rock Klubot is megalapító Szurdi Zsolt vette át a rendezvény szervezését. Szurdi Zsolt mindig is kiemelt célként kezelte a feltörekvő szegedi zenekarok segítését, így kezdetben az általa menedzselt SZIN is főleg amatőr helyi zenekaroknak adott otthont, csak 1997 környékén kezdett el ismertebb neveket is meghívni a fesztiválra. 1991-ben, az Ő vezetése alatt került át a SZIN a Laposra és ezekben az években a fesztivál már tízezres tömegeket vonzott. A 2000-es évek elején azonban a Rock Klub már nem tudta kitermelni a fesztivál költségeit, így a Szurdi korszak lezárult.
2002-től már Szeged város önkormányzata is segítséget nyújtott a SZIN megrendezéséhez, ekkor került át a helyszín a Napfényfürdő területére és ekkor vált belépőssé is. Kezdetben 2 színpad is kisebb sátrak adtak otthont a fellépőknek és 2004-ben megérkezett az első külföldi előadó is (The Cure).
A 2010-es évektől kezdett az elektronikus zene is teret kapni a fesztiválon.
A SZIN ma már az ország egyik legnagyobb fesztiválja, 2018-ban és 2019-ben is a Koncert.hu oldal közönségszavazáson elnyerte az év fesztiválja díjat.
A 2024-es fesztiválon már számos színpaddal és sátorral (Borsodi Nagyszínpad, bp Nagyszínpad, Jim Beam Aréna, SZTE Színpad, Fonó Világzenei Színpad) várják a látogatókat olyan előadókat láthat majd az ide látogató közönség, mint Rúzsa Magdi, 30y, Halott Pénz, Armin van Buuren, Punnany Massif, a Carson Coma, Majka, a Wellhello, a Platon Karataev, Esti Kornél, a Bagossy Brothers Company, Azariah, a Csík Zenekar, vagy éppen az Anima Sound Sytem.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!