Megtámadja Lázár János lépését a szélsőbaloldali Kétfarkú Kutyapárt polgármestere. Kovács reméli, hogy a szobor nem kerül műemléki védelem alá – írja a Mandiner. Ezzel nyilvánvalóvá vált, hogy az ezres nagyságrendű kiállás és a helyiek akarata ellenére is folytatná a Turul elleni hadjáratát Kovács Gergely.
Láthatóan nem csitul a vita a hegyvidéki turulszobor körül. A XII. kerület kétfarkú kutya párti polgármestere szoborparkba szállíttatná azt, a Mi Hazánk Mozgalom azonban erővel is fellépne ez ellen – írja cikkében a Mandiner.
Ezres nagyságrendű tömeg gyűlt össze a szobor védelmében október 23-án a Mi Hazánk hívására (Fotó: Magyar Jelen)
Ezrek álltak ki a szobor mellett
Október 23-án a Mi Hazánk felhívására húsznál is több jobboldali, nacionalista civil szervezet és ezres nagyságrendű tömeg állt ki a hegyvidéki Turul-szobor mellett. Néhány nappal a demonstráció előtt a Mi Hazánk alelnöke és országgyűlési képviselője, Novák Előd jelezte, hogy kezdeményezi a jelenleg név nélküli közterület Turul térre való keresztelését. Akkor Toroczkai László úgy reagált Lázár János bejelentésére, miszerint műemléki védelem alá helyeznék a szobrot, hogy egy miniszteri rendelettel nem lehet megvédeni egy nemzeti jelképet. Mint mondta, a Mi Hazánk éppen ezért kezdeményezett törvénymódosítást a parlamentben, hogy valódi védelmet kaphasson nem csak a szobor, de a magyarság számára minden fontos jelkép.
Az SZDSZ megszűnt, de a szelleme itt maradt
„A Mi Hazánk Mozgalom fizikailag és törvényjavaslattal is megvédené a turult és minden más magyar jelképet” – mondta Toroczkai László a Magyar Nemzetnek. A Mi Hazánk elnöke szerint az SZDSZ mint párt megszűnt ugyan, de a szellemisége itt van, és a Kétfarkú Kutya Pártban él tovább. Korábban a Magyar Jelen is kérdezte a környéken élőket a szobor sorsával kapcsolatban, a nekünk válaszolók többsége pedig a helyén hagyná a szobrot. A Magyar Nemzet hasonló eredményre jutott saját videójában.
Kérdeztük Kovácsot is, de nem kaptunk választ
Több kérdést is feltettünk a Turul-szobor ügye kapcsán Kovács Gergelynek, ám ezekre eddig nem válaszolt. Szerettük volna megtudni például, hogy létezik-e már elképzelése, hogy az általa korábban említett történészekből álló bizottságot kik alkotnák, vagy hogy milyen szempontok alapján választanák ki a résztvevőket. Kovács beszélt arról is, hogy az ott lakókat kellene megkérdezni a szobor sorsáról. Szerettük volna azt is megtudni, hogy ez milyen formában valósulhatna meg, van esetleg már elképzelése erre vonatkozóan. Természetesen amint megküldi a válaszait ezekre és a többi kérdésünkre, azt is közzé fogjuk tenni.
Kiemelt kép: Magyar Jelen
Incze Béla: a Turul-szobrot vissza kell minősíteni hősi emlékművé
“Ahogyan a múltban megvédtük a turult, úgy fogjuk ezt tenni ma is, és így lesz ez a jövőben is!”
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Törvényjavaslatot nyújtott be a Mi Hazánk a Turul-szobor védelmében