Giorgia Meloni a közösségi oldalán hangsúlyozta, „papírbombák, füstbombák és agressziók közepette, Rómában este a zavargások és káosz újabb méltatlan jeleneteinek voltunk tanúi a megszokott rendbontók részéről, akik nem azért vonultak utcára, hogy valamilyen célért tüntessenek, hanem puszta bosszúvágyból. Semmilyen tragédiát nem lehet erőszakkal legitimmé tenni. Szolidaritásunk a rendfenntartó erőknek szól, gyors jobbulást kívánva a megsérült rendőröknek. A ti oldalatokon állunk” – adta hírül az Atv.
Giorgia Meloni a tüntetők egyik transzparensének feliratát is közölte, amelyen a „Bosszú Ramyért, a rendőrség gyilkol” volt olvasható.
Tra bombe carta, fumogeni e aggressioni, ieri sera a Roma abbiamo assistito all’ennesimo, ignobile episodio di disordine e caos ad opera dei soliti facinorosi scesi in piazza non per manifestare per una causa, bensì per puro spirito vendicativo. Non si può utilizzare una tragedia… pic.twitter.com/HHcKD5I8Fq
— Giorgia Meloni (@GiorgiaMeloni) January 12, 2025
Melonitól a nap mint nap az életüket kockáztató rendőrök és állami alkalmazottak üres szavakon és semmitmondó X-bejegyzéseken kívül nem sok mindent kaptak. Dacára annak, hogy hangzatos kampányában megígérte, rendet tesz Olaszországban, győzelme után tán még több afrikai érkezett hazájába, mint korábban. Ezeket az olasz adófizetők pénzéből Albániában szerette volna elszállásolni, de az alkotmánybíróságuk ezt is megvétózta.
Végül abban maradtak, hogy a partiőrség folytatja az invazív erők kimentését a tengerből, majd partra rakja őket Olaszországban. Ennek egyik eredménye Róma átalakulása, illetve a közbiztonság jelentős romlása. A mostani összetűzések során legalább nyolc rendőr sérült meg, mikor mintegy háromszáz “fiatallal” összecsaptak a San Lorenzo nevű városnegyedben. Előkerültek a “fiatalok” részéről a füstbombák, papírbombák, illetve a törött üvegek is fegyverként szolgáltak.
Hasonló tüntetések zajlottak Bresciában, Bolognában és Milánóban is, ahol a tiltakozók a prefektúra épületénél vörös festéket öntöttek az úttestre. A transzparensek azt hirdették: „Ramy él és velünk harcol, halála államgyilkosság”. Az olasz és arab nyelvű feliratokon Fares Bouzidi neve is szerepelt, aki ellen hatósági eljárás zajlik.
Rendőrök elől menekült “a kis angyal”
Az afrikaiak “George Floydja”, a 19 éves Ramy Elgaml csendőrök elől menekült egy 22 éves tunéziaival egy motoron, mikor egy falnak ütköztek. Az ütközésbe Ramy belehalt. Az esetet a közösség “rendőri brutalitásnak” értékelte. Halálát három napon át utcai zavargások követték a milánói Corvetto nagy számban bevándorlók lakta kerületében.
Az impotens, kóserkonzervatív kormány természetesen nem tett semmit, és a rendőröségnek sem engedélyezte az érdemi fellépést, így a tüntetések és összecsapások azóta is rendre kiújulnak Olaszország-szerte. Matteo Piantedosi belügyminisztertől is csak egy szánalmas, liberál-konzervatív ömlengésre tellett, mikor azon siránkozott, hogy “veszélyesek azok, akik minden témát eszközként ragadnak meg, még a fiatal Ramy fájdalmas tragédiáját is, csakhogy erőszakot terjesszenek”. „Közösnek kellene lennie annak a tudatnak, hogy ha nem állsz meg hatósági felszólításra, vagy az erőszakos összecsapást keresed, az nemcsak súlyos törvénysértést, hanem veszélyes magatartást jelent magadra és a többiekre nézve is” – fogalmazott.
Már csak mindannyiunk kedvenc magyarverő antifasisztája, a szélsőbaloldaliak jóvoltából EP-képviselő, Ilaria Salis megnyilvánulását várjuk, hogy elmondja, “mekkora fasizmus tombol” hazájában Olaszországban.