„Az anyaság olyan erőt ad az élethez, mint semmi más” – árulta el Dúró Dóra, akivel többek között a dombóvári időközi választásról, az LMBTQ-propaganda és a tudatos gyermektelenség ideológiája által okozott károkról is beszélgettünk. A politikus elárulta azt is, miben rejlik a Mi Hazánk valódi ereje: a mozgalom tagjai egymásért is harcolnak.
– A vasárnapi időközi választáson közel 20 százalékot kaptál, mellyel a Mi Hazánk történetének legjobb egyéni országgyűlési eredményét érted el. Elégedett vagy az adatokat látva?
– Teljesen akkor lennék elégedett, ha megnyertük volna ezt a választást, mert én tényleg szerettem volna ennek a körzetnek a képviselője lenni. A realitások talaján állva ugyanakkor azt mondhatom, hogy mindenkit meglepett a kimagaslóan jó szereplésünk. Vasárnap este kampányfőnökömmel, Tobak Gáborral mindketten elmondhattuk magunkról, hogy a lelkiismeretünk tiszta. Nem csaltunk, nem tévesztettünk meg senkit, és mindent beleadtunk. Nekünk tényleg a szívünk és a lelkünk volt ebben a kampányban, és leginkább ez vezetett eredményre. Több szavazatot kaptam, mint az összes többi ellenzéki jelölt együttvéve, és már nemcsak a falvakban vagyunk erősek: a választókerület központjában, Dombóváron 25 százalék feletti eredményt ért el a Mi Hazánk! Azt is ki kell emelnem, hogy a tavalyi támogatottságunkhoz képest, akár az európai parlamenti, akár a vármegyei listás eredményeket nézzük, növekedést tudtuk felmutatni, így ismét bebizonyosodott:
a Mi Hazánk az elhallgatás és az ellenszél ellenére folyamatosan erősödik.
– Sokan ismernek országos politikusként, de milyen kötődésed van a dombóvári választókerülethez?
– Döbröközi lány vagyok, a gyerekkorom nagy részét itt töltöttem. Ide, illetve Dombóvárra jártam iskolába, és ott is érettségiztem. A szüleim ma is ott élnek, édesapám közel harminc éve közkedvelt állatorvos a térségben. Tudom jól, hogy a kimagasló döbröközi és kurdi szavazatszám neki is szól. Lakóhelyének, régi otthonomnak a szavazókörében ugyanannyi szavazatot kaptunk, mint a Fidesz.
– Ha már a gyermekkort említetted: te magad is helyt állsz négygyermekes anyaként, feleségként, dolgozó emberként, politikusként. Hogyan tudod összeegyeztetni ezeket a feladatokat úgy, hogy mindenre legyen időd és energiád? Kitől, milyen segítséget kapsz a mindennapokban?
– Nyilván kell egy tudatosság az ember életében, de ettől függetlenül is érdemes eldönteni, hogy mi a fontos. Nekem a családom, a hazám, a hitem az, így ezekért dolgozom. Az anyaság pedig olyan erőt ad az élethez, mint semmi más. Ezt tartom egyébként életem fő küldetésének: a gyermekeinknek boldog, szeretettel teli gyerekkort adjunk közösen a férjemmel, akire életre szóló társamként tekintek. Az ő egyenrangú szülői szerepe mellett a négy nagyszülő is sok terhet vesz le a vállunkról.
– Nemcsak a magánéletedben kapnak központi helyet a család, a gyermekek, de a politikai tevékenységed során is gyakran szólalsz meg demográfiai kérdésekben. Ha a Mi Hazánk Mozgalom kormányra kerülne, milyen intézkedéseket tennétek annak érdekében, hogy több magyar gyermek szülessen hazánkban?
– Tizenöt pontos javaslatcsomagunk van, amely kiterjed a munkához kötött családtámogatások összegének inflációkövetővé tételétől a lakhatási támogatáson át a családbarát munkahelyekig sok mindenre, de a pénzügyi juttatások mellett ki kell emelnem a szemléletváltás szükségességét. Sajnos világszerte azt látjuk, hogy nem igaz, hogy a gyermekvállalás anyagi kérdés, hiszen Nyugat-Európában sem születik elég gyermek, pedig rendkívül magas az életszínvonal. Magyarországon is gyakran halljuk azt, hogy ha majd itt is olyan bérek lesznek, mint nyugaton, akkor majd szülnek, de valójában ez nem igaz. Beszélni kell a gyermekvállalás értékrendi oldaláról, fel kell mutatni a család előnyeit, mert az LMBTQ-propaganda és a tudatos gyermektelenség ideológiája rendkívüli károkat okoz.
Dúró Dóra minden fronton helyt áll
– Korábban „homoszexuális propagandának” nevezted a Meseország mindenkié című könyvet, amelynek egy példányát laponként széttépted, majd ledaráltad. Miért érezted úgy, hogy meg kell tenned ezt?
– Azért neveztem homoszexuális propagandának, mert az. Döbbenetesnek tartom, hogy már óvodás korú gyerekeknek elkezdenek ilyen tartalmú meséket olvasni, nyilvánvalóan azzal a céllal, hogy megzavarják őket. Óvodás gyerekeknek semmilyen formában nem való még a szexualitás, nemhogy az ilyen propaganda. Ezek a tartalmak befolyásolni tudják az önképüket, a mentális fejlődésüket. Vérlázító, hogy már ebben a korban támadják őket, és az is káros, hogy sokan megpróbálják bagatellizálni ezt a problémát.
– Ausztráliában egy új jogszabály szerint a 16 éven aluliak nem regisztrálhatnak a közösségi oldalakra. Mit gondolsz erről? Meg kellene ezt itthon is honosítani, vagy valamilyen hasonló korlátozást bevezetni?
– Érdekes volt, hogy az okostelefonok iskolai használatának korlátozása sokkal kisebb hullámokat vert, mint amire számítottam. Látni kell, hogy a mobilok óriási veszélyt jelentenek a tizenévesekre, különösen a közösségi média. 2010 óta, mióta tömegesen elterjedt ezeknek a használata, a depresszió a kamasz lányok körében 145 százalékkal, a fiúk körében 160 százalékkal nőtt. Azon fiatalok aránya, akik önsértés miatt kerültek sürgősségire, a lányok körében 190 százalékkal, a fiúk körében 45 százalékkal nőtt. Folytathatnám estig, de szerintem ez is elég. Tényleg ezt a jövőt szánjuk a gyerekeinknek ahelyett, hogy a tiszta levegőn mozognának, vagy éppen egymással személyesen beszélgetnének? Az internet szabályozása szükséges, bár nagyon nehéz is.
– Férjed, Novák Előd a magzati életek védelmében óriásplakát-kampányt indított társadalmi célú hirdetésként minden vármegyében az Anya-Ország Alapítvánnyal közösen. E kampányt egy évi jövedelmének felajánlásából finanszírozta. Ha jól tudom, a nemes ügyeket mindketten támogatjátok – akár önerőből is. Kiemelnél néhányat ezek közül?
– Gyermekeket egyedül nevelő, nehéz helyzetben lévő édesanyákat szoktunk támogatni. Előd egy évi jövedelméből a családi életformát népszerűsítő, az anyai-apai szerepet méltató kampányokat, illetve főként egy anyaotthon létrehozását támogattunk. Meghirdettünk egy kedvcsináló nagycsaládos fényképpályázatot, nemrég egy kismama-szépségversenyt is szerveztünk, valamint dalpályázatot is kiírtunk az életvédelem témájában. Talán a legnagyobb visszhangot az óriásplakát-kampányok váltották ki, amelyen hirdettük: a legférfiasabb dolog az apaság, a nők legnagyobb dicsősége az anyaság. A legutóbbi plakátkampány pedig a magzatok élete mellett állt ki. Az állam egyáltalán nem folytat ehhez hasonló társadalmi célú hirdetéseket, csak kormánypropagandát finanszíroz politikai célok mentén, tehát nem igyekszik ellensúlyozni a családellenes propagandát. Ezért vállalta fel ezeket a feladatokat a Mi Hazánk, hogy jó példával járjon elől, hátha lesznek majd követői ezen a téren (is).
Nem csak szavak szintjén, hanem tettekkel is bizonyítja nemzeti elkötelezettségét
– 2010 óta országgyűlési képviselőként dolgozol, 2018-tól a Mi Hazánk elnökhelyettese is vagy. Magyarország legtöbb követővel rendelkező politikusnőjének számítasz a közösségi médiában, a Forbes magazin nemrég a legbefolyásosabb magyar női politikusnak választott. Mi a sikered kulcsa? Mit nyújtasz te az embereknek, amit másoktól nem kapnak meg?
– Ezek nemcsak az én érdemeim, a Mi Hazánk ereje éppen abban rejlik, hogy valódi mozgalom vagyunk, egymásért is harcolunk. Persze ha az élet adott elém lehetőségeket vagy kihívásokat, azoktól nem futamodtam meg, ezért vállaltam a dombóvári jelöltséget is legutóbb, és így lettem pl. 2018-ban Toroczkai Lászlóval párban elnökhelyettes-jelölt a Jobbikban, hiszen anélkül el sem indulhatott volna a tisztújításon, amin majdnem sikerült megmentenünk és visszakormányoznunk a „hajót”. De a politikára különösen igaz, hogy csapatjáték, egyedül nem sokra megy az ember. Ráadásul mi Magyarország legelhallgatottabb pártja vagyunk, és a kampányokban is rendre a legkevesebbet költjük, hiszen sem külföldről nem kapunk támogatást (nem is fogadnánk el természetesen), sem hazai oligarchák nem tolják a szekerünket, nem kérünk belőlük. Amit tehát elértünk, azt a mozgalmunknak köszönhetjük, ami óriási érték.
– A Mi Hazánk másként használja fel az állami forrásokat, mint a többi párt. Gondolhatunk itt például a Hungulf Expóra, a Hazai Vásárra, a Pajtárs Mozgalomra vagy a Fekete István Szabadegyetemre. Mesélj egy kicsit ezekről a programokról, s arról, hogy miért tartjátok fontosnak azt, hogy ilyen módon visszajuttassátok a magyar embereknek a befizetett adójuk egy részét?
– Valóban, a szűk értelemben vett párt keretein túl igyekszünk már ellenzékből is megmutatni, hogy a programunkban foglaltak megvalósíthatók, és valóban az embereket szolgálják. A Hazai Vásárokat azért hoztuk létre, hogy a helyi termelőket összehozzuk közvetlenül a vásárlókkal, így olcsóbban tudják adni a termékeiket, nem mellesleg a magyar családok asztalára egészséges, helyben megtermelt élelmiszer kerül. A Hungulf célja a magyar kis- és középvállalkozásokat összehozni a rendkívül gazdag Öböl-menti országokkal, akik az éghajlati adottságaik miatt nem tudják megtermelni a nekik szükséges élelmiszereket. A Pajtárs Mozgalom abban nyújt segítséget a szülőknek, hogy tartalmas, valódi élményt jelentő programokon tudjanak részt venni a gyerekek, ahol hazaszeretetre és egymás tiszteletére is neveljük őket. A Fekete István Szabadegyetemet azért működtetjük, hogy minden tudásvágytól vezérelt honfitársunk részt vehessen olyan színvonalas előadásokon, amelyek az egyre súlyosabban fogyatkozó magyarság megmaradásának, gyarapodásának, kulturális értékei bemutatásának, nemzeti öntudata megerősítésének szolgálatától vezéreltek, egyúttal értelmiségi holdudvarunknak kívánunk nyilvánosságot, méltó közeget teremteni gondolataik bemutatására szabadegyetemünk szerény lehetőségei által, a szabad gondolkodóknak egy nemzeti gyűjtőhelyet, intellektuális menedéket nyújtva.
A Mi Hazánk igyekszik már ellenzékből is megmutatni, hogy a programukban foglaltak megvalósíthatók, és valóban az embereket szolgálják
– Nemrég ért véget a karácsonyi időszak, úgyhogy zárjuk ezt a beszélgetést egy kis visszatekintéssel: hogyan teltek az ünnepek, mit csinál egy női politikus, amikor épp nem politizál, és a gyermekei várják a feldíszített karácsonyfa alatti ajándékosztást? Süt-főz, rokonokat látogat?
– Az ünnepek alatt igyekeztem a lehető legtöbb minőségi időt együtt tölteni a családommal: társasozni, sportolni velük, és szerencsére ez sikerült is. És itt megjegyezném, hogy nemcsak a kimagasló választási eredmény miatt vagyok most feldobott hangulatban, hanem az ünnepek alatt is feltöltődtem, és megerősödve, nagy bizakodással várom ezt az évet.
Temesvári Márta
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!