A növekvő globalista nyomás és a tömeges bevándorlás tükrében az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) és az Identitárius Mozgalom együttműködése a remény fénye azok számára, akik tisztelik az európai kulturális örökséget és a nemzeti szuverenitást. Ez a kölcsönös közeledés nemcsak Ausztria nemzeti mozgalmát erősítette, hanem további motivációt adhat hasonló gondolkodású csoportoknak Európa-szerte. De vajon sikerül-e nekik?
A német Stern magazin egy nemrégiben megjelent cikkében részletesen elemezte az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) és az Identitárius Mozgalom kapcsolatát. A cikk rámutatott arra, hogy az Identitárius Mozgalom befolyása segített az FPÖ-nek politikai programjának finomhangolásában, valamint a párt nemzetközi kapcsolatainak erősítésében.
A Stern szerint az Identitárius Mozgalom egyre nagyobb hatást gyakorol Ausztriában, és nemcsak az FPÖ politikai platformját csiszolta, hanem lehetővé tette, hogy kapcsolatba lépjen egy szélesebb európai közönséggel.
Az Identitárius Mozgalom, amelynek alapelve az etnopluralizmus, az európai kultúrák megőrzését szorgalmazza. Éles ellenállást tanúsít a multikulturalizmus homogenizáló erőivel szemben, amelyek veszélyeztetik azokat a gazdag hagyományokat és értékeket, amelyek az európai nemzeteket meghatározzák. Az FPÖ felismerte ennek a küldetésnek a fontosságát, és részben átvette az Identitárius Mozgalom eszméit és taktikáit, hogy összefogja azokat az osztrákokat, akik igazán aggódnak a hazájukban zajló demográfiai átalakulások miatt.
Ezeknek az együttműködéseknek az egyik kulcseleme az FPÖ határozott ellenállása a tömeges bevándorlásnak. Bár a múltban az FPÖ hivatalosan elhatárolódott ettől az Identitárius Mozgalomtól, Herbert Kickl irányítása alatt a párt olyan intézkedéseket helyezett előtérbe, amelyek védik Ausztria határait, és támogatják azoknak a migránsoknak a visszatelepítését, akik nem illeszkednek be az ország kulturális szövetébe. Az Identitárius Mozgalom hatása nyilvánvaló az FPÖ azon politikai elkötelezettségében, amely a helyi osztrákokat helyezi előtérbe, biztosítva, hogy az ország társadalmi kohéziója és kulturális öröksége megmaradjon.
A kritikák, amelyek gyakran liberális és globalista érdekeket képviselnek, azt állítják, hogy az ilyen politikák megosztást és idegengyűlöletet szülnek.
A támogatók szerint ezek az intézkedések nélkülözhetetlenek a nemzeti identitás és a társadalmi stabilitás fenntartásához a tömeges bevándorlás és az etnikai összetétel változásának időszakában. Az FPÖ álláspontja egyre több nyugat-európai számára válik vonzóvá, akik elidegenedve érzik magukat a liberális elittől, és a hagyományos értékekhez, valamint a nemzeti büszkeséghez való visszatérésre törekednek.
Az Identitárius Mozgalom stratégiái más nemzeti érdekeket képviselő pártokra is hatással voltak, például a német AfD-re, amely szintén magáévá tette a bevándorlásellenes és nemzeti szemléletű állásfoglalásokat.
Ez az együttműködés nem egy elszigetelt jelenség, hanem egy szélesebb körű nemzeti érzelmi áramlat része, amely Európa-szerte egyre nagyobb teret nyer. Az Identitárius Mozgalom több alkalommal is ösztönözte a nemzeti pártokat, amelyek közös célként határozták meg a globalizmus előretörésének megfékezését és kulturális identitásuk megőrzését, mint például a német AfD esetében. A Stern cikke szerint az FPÖ felemelkedése azt igazolja, hogy a helyi aktivizmus és politikai cselekvés összehangolása hatékony eszközként szolgálhat a domináns, multikulturális narratívával szemben. Ugyanakkor érdemes hangsúlyozni, hogy bár az AfD politikai álláspontja több ponton is hasonlóságot mutat az Identitárius Mozgalom elveivel, a párton belül heves viták folynak ezzel kapcsolatban, és hivatalosan eddig nem vállaltak közösséget e mozgalommal.
A Mi Hazánk Mozgalom, a karizmatikus Toroczkai László vezetésével, az európai politikai mozgalmak élvonalában foglal helyet, és már évek óta erős európai szövetségi hálózatot épít.
A Mi Hazánk Mozgalom következetesen ellenzi a tömeges bevándorlást és Brüsszel befolyását, olyan intézkedéseket támogatva, amelyek célja Magyarország kulturális örökségének védelme és a nemzeti határok megerősítése. A párt európai kapcsolatai, különösen az AfD-vel kötött szövetsége, hozzájárultak a nemzeti törekvések megerősítéséhez az egész kontinensen, értékes kapcsolatokat és együttműködési stratégiákat kialakítva a multikulturalizmus erőivel szemben.
Szemben a felszínes, látszatkonzervatív politikai szervezetekkel.
Orbán Viktor vezetésével a Fidesz, valamint Geert Wilders holland Szabadságpártja gyakran nem a mélyebb ideológiai alapelvekre épít, hanem elsősorban a közvetlen politikai célokat és választási sikert helyezi előtérbe. Inkább a látszatra összpontosítanak, mintsem hogy következetesen a konzervatív értékek mentén cselekednének. Több alkalommal is bebizonyosodott, hogy nem kizárólag a saját szavazóik érdekeit képviselik, hanem a globalizáció különböző erőközpontjainak – legyen az kínai, amerikai vagy más külföldi hatalom – érdekeit is figyelembe veszik. Az állandó pragmatikus megfontolások során elvesztették eredeti identitásukat – ha egyáltalán volt nekik.
Örökségünk, hagyományaink és életmódunk megőrzése nemcsak politikai kérdés, hanem erkölcsi kötelesség.
Az Identitárius Mozgalom áttörése arra utal, hogy lehetséges egy esetleges szövetség az FPÖ és a Mi Hazánk között, amely kulcsfontosságú fejleményt jelenthetne Európa jövőjéért folytatott harcban. Erőfeszítéseik összehangolásával ezek a mozgalmak komoly frontot alkothatnának a globalista nyomással szemben, megerősítve Európa kulturális és politikai szuverenitását. Egy ilyen szövetség egységes és határozott választ adhatna a tömeges bevándorlás, a liberális politikák és a kulturális erózió okozta kihívásokra, biztosítva, hogy az európai nemzetek megőrizzék sajátos identitásukat és értékeiket. Közös erejükkel valódi politikai változásokat hozhatnának Európa-szerte, elősegítve a nemzeti erők közötti szorosabb együttműködést a kontinensen.
Végső soron a jövő dönti el, hogy Kickl valóban erős és hatékony politikai alternatívává válik-e Ausztria számára.
Herbert Kickl, az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vezetője szoros kapcsolatot ápol Orbán Viktorral, akit gyakran „példaképének” nevez a központosított kormányzati modellje miatt. Ezen kívül az FPÖ, a Fidesz és a cseh ANO mellett a Patrióták Európáért frakció alapító tagja volt az Európai Parlamentben, ami továbbra is számos kérdést vet fel elkötelezettségével kapcsolatban. Mindazonáltal a remigrációval kapcsolatos üzenete számos lehetőséget rejt magában. Nem zárható ki, hogy Kickl mégis a nemzeti erőket támogatja, de az sem elképzelhetetlen, hogy végül a látszatkonzervatívok csábításának enged.
(A Stern magazin nyomán)
Kiemelt kép: EFE/EPA/FILIP SINGER
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!