A következő évtizedekben az Európai Unióban növekedni fog az idősebb munkavállalók aránya. Az EU 27 tagállamában az aktív korú népességben megfigyelhető tendenciák alapján 2010 és 2030 között megközelítőleg 16,2%-kal (9,9 millió fővel) bővül az 55–64 éves korcsoport aránya. Az összes többi korcsoport csökkenő tendenciát mutat: a 40–54 évesek aránya 5,4%-kal, a 25–39 évesek aránya pedig 14,9%-kal lesz kevesebb – olvasható egy hivatalos tanulmányban.
Az idősebb munkavállalók (55–64 éves) foglalkoztatási aránya jelenleg 50% alatt mozog az EU 27 tagállamában. Az egész világon mindössze 15 országban haladja meg az idősebb munkavállalók foglalkoztatási aránya az 50%-ot, Magyarországon pedig számos ok miatt még nehezebb lehet a helyzet.
A Mi Hazánk szerint ezt a korosztályt semmilyen támogatásban nem részesítette a kormány
Lantos János, a Mi Hazánk Munkaügyi Kabinetjének elnöke legújabb videójában arról beszélt, hogy a 40-es, 50-es, 60-as munkavállalói korosztályt az elmúlt években sehogy nem támogatta a kormány, pedig ők nagyon nehéz helyzetbe kerülhetnek, ha úgy hozza az élet, hogy pályát kell váltaniuk. Lantos szerint a felnőttképzési rendszer komoly hiányosságokat mutat, sokaknak egyszerűen nincs lehetősége újra elhelyezkedni.
Ráadásul az is szomorú jelenség, hogy például az 50 év feletti korosztályt nem is szívesen veszik már fel sok munkahelyre, bezzeg – mint fogalmazott – az ázsiai vendégmunkásokat szívesen várják, ők „kiemelt státuszban” vannak. A Mi Hazánk ezt a jelenséget nem tartja helyesnek, mert amikor azt mondják, „megbecsülést a magyar dolgozóknak”, abba valamennyi munkavállalót beleértenek.
@mi_hazank_mozgalom #nekedbe #mihazank #mihazankmozgalom #felnőttképzés #kormáy #katasztrófa #lantosjános #vendégmunkás #ázsiai #migránsmunkás @Lantos János
(Kiemelt kép: illusztráció, Pixabay)
Az X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!