Brenner Koloman, a Jobbik országgyűlési képviselője, frakcióvezető-helyettese, a párt oktatási és kulturális kabinetjének vezetője tartott sajtótájékoztatót a Nemzeti Alaptantervről, illetve a Jobbik oktatáspolitikai kezdeményezéseiről. A pártot sújtó kilépési hullám, illetve a tény, hogy Erdélyben tegnap óta semmilyen képviselete nem maradt a Jobbiknak, csak újságírói kérdésre került szóba. Kiderült: Brenner Koloman nem tudja, maradt-e képviseletük a határon túl.
Tegnap a Jobbiknak megszűnt az utolsó erdélyi alapszervezete is, miután kilépett Lokody Levente, és feloszlott a párt Maros megyei szervezete. Arra a kérdésre, hogy maradt-e a Jobbiknak bármilyen szervezete az elszakított országrészeken, a képviselő nem tudott válaszolni, illetve újbóli kérdésre azt felelte, hogy vannak ilyen szervezetek Szerbiában, illetve Szlovákiában. Feltűnő volt, hogy Délvidék és Felvidék helyett a „nemzeti néppárt” politikusa a mai országok nevével fémjelezte a határon túli magyarság lakhelyét.
Konkrétan azonban egyetlen települést sem tudott megjelölni, ahol lennének még a határon túl szervezetei a pártnak. „Jelenleg a szervezetek újrastruktúrálása, újraépítése folyik”- tette hozzá.
Arra, hogy a Jobbik, amely hosszú éveken át zászlóvivője volt a Horthy megemlékezéseknek, most a kormányzó emlékét beáldozta-e Gyurcsánnyal való szövetség kedvéért, nem felelt, ellenben felhívta figyelmünket arra, hogy ők nincsenek szövetségben Gyurcsánnyal, ők „önkormányzati szinten működnek csak együtt a DK-val”. Ugyanígy arra a felvetésre, miszerint Wass Albert emlékehez hasonlóan Horthy emlékezetét sem ápolják az utóbbi években, illetve, hogy a Horthy Miklós Társaság elnökeként ifj. Hegedűs Loránt is részt vesz a vasárnapi, Mi Hazánk által szervezett Horthy 100 emlékvonuláson, kitérő választ adott: Szerinte a Horthy rendszert nem szabad egységesen megítélni, a Mi Hazánk pedig egy szatellit párt.
Szintén újságírói kérdésre közölte: tiszteletben tartja a héten kilépett Bencsik János és Szávay István döntését is, de nem számít további kilépésekre. A „pártokban jönnek-mennek az emberek, ez teljesen természetes”. Mivel a jobbikos képviselő február 7-én, Dunaújvárosban Bencsik Jánossal közös fényképet posztolt, „egységben az erő”, aláírással, felmerült a kérdés, hogy milyen ez az egység, és milyen erőt mutat az immár évek óta kilépési sorozatokkal terhelt párt? Válaszában visszautalva a fentiekre, sietett leszögezni: Dunaújváros az ékes bizonyítéka az ellenzéki összefogás sikerének, arra a felvetésre pedig, hogy ezek szerint 2022-ben is az kell közös győzelmükhöz, hogy 74 százaléknyi állampolgár ne menjen el szavazni, csak annyit felelt: az időközi választáson mindig kevesebben vesznek részt és a magyar társadalom három választáson van túl.
Joó György – elemi.hu
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!