Ahogyan az ember lassan behúzódik otthonába, a természet szépen visszahódítja mindazt, amit korábban elbitoroltak tőle.
A Fülöp-szigetek egy városkájának strandja a karantén és kijárási korlátozások miatt jelenleg noha embermentes, mégse kong az ürességtől. A turisták helyét ugyanis a pink crambione mastigophora fajta medúzák vették át Palawan-ban, az El Nido partján.
A medúzák tömeges tobzódását „medúza virágzásnak” nevezik, ami viszonylag ritka jelenségnek számít, ugyanis nem kizárólag az emberi tevékenységek befolyásolják, hanem ugyan úgy hatással van rá például a víz sebessége, áramlása vagy az árapály jelenség is.
Feltételezhető, hogy a rózsaszín medúzákat a véletlen és az óceánáramlás sodorta a strand partjára. Viszont az elképesztő mértékű százezres egyedszám együttes megjelenésében a koronavírus-járvány is szerepet játszhat: eltűnt az ember a partról és a vízből, és így sokkal jobban észrevehető a jelenség, a medúzák a felszínre merészkednek, és ott is maradnak, hiszen most senki nem háborgatja őket.
A halászok azonban nem örülnek a szemkápráztató jelenségnek, mivel rengeteg medúza (nyálkája) belekeveredik a hálójukba, és így rontja a fogás minőségét, ez pedig nehezíti a megélhetésüket.
A rózsaszínbe öltözött víz felszínről természetesen videó is készült, Sheldon Rey Boco látcsövén át, aki a Griffith Egyetem tengerbiológus doktorandusza.
(promotions.hu nyomán)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!