Döbbenetesen sok, csaknem 850 ezer magyar él súlyos anyagi nélkülözésben egy friss, Európai jelentés szerint. Ez a 6. legrosszabb adat lakosságarányosan az Európai Unióban. Öröm az ürömben, hogy egy év alatt azért némileg sikerült faragni a súlyos szegénységben élők számában hazánkban is.
- időben fizetni a közüzemi számlákat;
- megfelelő hőmérsékleten tartani a lakását (inkább fűtés a téli hónapokban);
- váratlan költségekkel való megbirkózás;
- húst, halat vagy ennek vegetáriánus megfelelőjét rendszeresen fogyasztani;
- egy hetet nyaralni távol az otthonától;
- egy televízióval;
- egy mosógéppel;
- egy autóval;
- egy telefonnal.
Óriási az olló
Bár az EU lakosságának összességében körülbelül „csak” 5,6 százaléka nélkülözöl súlyosan anyagilag, addig ez az arány Bulgáriában 19,9, Görögországban 15,9, míg közvetlen szomszédunknál, Romániában 12,6. Sajnos Magyarországon sem jó a helyzet,
Ami arányaiban a 6. legrosszabb az összes olyan EU-tagállam közül, akik már rendelkeznek 2019-es adatokkal a hatóságok.
Ahogy azt látjuk, a magyar adat több mint 3 százalékkal több, mint az uniós átlag. Ráadásul közvetlen szomszédjaink közül, igaz utánunk, de Szlovákia és Horvátország és az EU-s átlag fölött van, előbbi 7,9-es, utóbbi 7,3-as százalékkal. Ez azt jelenti, hogy lakosságarányosan nézve, ezen a listán legrosszabbul szereplő 9 ország közül 4 (!) Magyarország és közvetlen szomszédsága.
Öröm az ürümben, hogy hazánkban 2018-ban még a lakosság 10,1 százaléka sorolódott a súlyosan nélkülöző kategóriába, egy év alatt ez csökkenhetett 1,4 százalékkal. Azaz majd 150 000 honfitársunk tudott kikerülni a súlyosan nélkülözők sorából.
forrás: penzcentrum.hu