A Tisza vízgyűjtő területeit is érintő közös projektek megvalósításával válaszolnak a klímaváltozás természeti kihívásaira a Kárpátok térségének államai.
Hazánk három évvel ezelőtt vette át a Kárpátok védelméről és fenntartható fejlesztéséről szóló keretegyezmény elnökségi feladatait. Az elmúlt időszak egyik nagy eredménye, hogy az egyezmény kiegészült az éghajlatváltozás természeti hatásaival. Magyarország hamarosan Lengyelországnak adja át a stafétabotot – írja az Agrárminisztérium közleménye.
A magyar elnökség végéhez közeledve fontos a következő időszak irányainak kijelölése és a klímakérdésekkel foglalkozó munkacsoport megerősítése – hangsúlyozta az Agrárminisztérium nemzetközi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára az egyezmény munkacsoportjának pénteki online ülésén. Belánszky-Demkó Zsolt arra biztatja a leendő lengyel elnökséget, hogy folytassa tovább a megkezdett munkát.
A nemzetközi munkacsoport alkalmat ad az olyan nagy jelentőségű feladatok véghezvitelére, mint például a Tisza vízgyűjtő területeinek éghajlatváltozásával kapcsolatos projekt továbbfejlesztése, illetve a Kárpátok éghajlatváltozásáról szóló hatástanulmányok elkészítése.
Demkó Zsolt hangsúlyozta: a turizmus fejlesztésekor fontos szempont az éghajlatváltozás fokozott figyelembevétele.
A Kárpátok hét államát tömörítő nemzetközi egyezmény szerepe meghatározó. Csehországnak, Lengyelországnak, Magyarországnak, Romániának, Szerbiának, Szlovákiának és Ukrajnának ugyanis közösen kell szembenézniük a környezeti, természeti kihívásokkal.
Forrás: élőbolygó
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!