Világpolgárok helyett végre identitásukban erős magyar embereket kell kinevelni, akiknek nem tranzitzónaként, gazdatestként, hanem otthonuk, hazájuk, boldogulásuk helyszínéül kell tekinteni Magyarországra – mondta portálunknak Dócs Dávid, a Mi Hazánk alelnöke, aki a párt frissen megalakult Társadalmi Reform Kabinetjéről beszélt. Cserháthaláp polgármestere elmondta, a kabinet keretein belül keresik a választ arra is, hogy miként lehet módosítani az alkotmányt, az alaptörvényt, vagy a sarkalatos törvényeket, hogy ne a magánérdekek, hanem a közösség érdekei érvényesüljenek a társadalom életében.
– Egész pontosan mióta létezik az új kabinet?
Június 6-án Budapesten tartotta első ülését a Mi Hazánk Mozgalom által életre hívott Társadalmi Reform Kabinet, Angyalosi Sándor választókerületi elnök vezetésével, melyen részt vett Apáti István, a párt országgyűlési képviselője, Árgyelán János, pártigazgató, illetve jómagam.
– Maga a kabinet megnevezése sokatmondó, esetleg voltak már szakemberek is az alakuló ülésen?
Igen, a vezető tisztségviselők mellett részt vettek az alakuló ülésen közgazdászok, mérnökök és jogászok is, akik a politikai irány mellett a saját szakterületeikben elsajátított tudást, elvi támogatást teszik hozzá a közös munkához, melynek célja nem kifejezett konkrét program készítése, hanem inkább az abban való segédkezés, ajánlásokat téve a párt elnökségének a jövőbeni célok, megoldandó feladatok minél könnyebb megvalósításának az érdekében.
– Elsősorban milyen szakterületekkel kívánnak foglalkozni?
A kabinet olyan kérdésekkel fog foglalkozni például, hogy az alkotmány, az alaptörvény, és a sarkalatos törvények milyen módosítására lesz szükség ahhoz, hogy ne a magánérdekek, hanem a közösség érdekei érvényesüljenek a társadalom életében. Vagy miképpen lehet például alapjaiban kizárni a rendszerszintű korrupciót az állam működéséből, milyen módon lehet megtámadni a 90-es években útjának indult, irányított rablóprivatizációt, mely az állam vagyonának eltékozlása volt.
– Nem egyszerű feladatra vállalkoztak.
Valóban. De foglalkoztat még minket az is, hogyan lehet felülbírálni a rendszerváltás utáni időszakban mesterségesen szorult helyzetbe kényszerített földtulajdonosok helyzetét. Akkor ugyanis azok kárára értékaránytalan adásvételi szerződések köttettek, melyből külföldi vállalkozók vagy belföldi oligarchák húztak hasznot. Ezek mind-mind olyan, az össztársadalmat érintő problémák, melyeknek megoldatlansága végett azok hátrányait ma is magunkon érezzük, s ha nem cselekszünk, akkor a jövőben is magunkon fogjuk.
– Amint látjuk, rengeteg témát felölelnek, de mégis mi a fő vonalvezetés, ha úgy tetszik, mi a vezérfonal?
A vezérfonal a Mi Hazánk rendpártisága, aminek rendszerszinten kell érvényesülnie ahhoz, hogy a kialakult rossz gyakorlatok, az alaptörvénybe nem egyszer ütköző ügyletek, az államellenes mutyizások végérvényesen megszűnjenek.
Ezek felülírása nélkül nem fog változni érdemben semmi, mint ahogy az elsikkasztott rendszerváltást követően sem változott lényegében, csak módszereiben.
– Akkor tulajdonképpen rendpárti alapon reformálnák meg a társadalmat? Lehet, sokak számára ez megfoghatatlan.
Mint ahogy a kabinet neve is mutatja, a társadalom megreformálása, a mesterséges lebutítás feloldása, az oktatásügy újragondolása, a közbiztonság új alapokra való helyezése, illetve egyfajta szemléletformálás elengedhetetlen a sikerhez. Világpolgárok helyett végre identitásukban erős magyar embereket kell kinevelni, akiknek nem tranzitzónaként, gazdatestként, hanem otthonuk, hazájuk, boldogulásuk helyszínéül kell tekinteni Magyarországra. Ennek elérése érdekében szinte 100 százalékra kell emelni a közbiztonságot, meg kell szüntetni a legapróbb létbizonytalanságot is, egy gazdaságilag megerősödött országot kell teremteni, mely biztos megélhetést ad állampolgárai számára. Ha ezeket a célokat kitűztük magunk elé, akkor annak megvalósításába habozás nélkül bele kell kezdenünk, hiszen nincs vesztegetni való időnk, több évtizede hallgatjuk, hogy a 24. óra után járunk, hát végre cselekednünk kell!
– Akkor önök úgy, ahogy van, teljesen szakítanának az elmúlt 30 évvel, és azt állítják, hogy a fent nevezett problémákat egyik kormány sem tudta vagy akarta megoldani?
Mondhatjuk, igen. És itt jön mozgalmunk a képbe. Itt érezheti minden felelős vezető, minden nemzetét, országát szerető magyar hazafi a saját felelősségét, hiszen ez nem fog menni, csak velünk. Az elmúlt harminc évet leváltó politikát kell folytatnunk. Az eddigi politikai elit a szőnyeg alá söpört minden politikailag kényelmetlen, esetleg a saját érdekeit sértő problémát, így azokra nem, hogy nem találtak, nem is kerestek megoldást. A Mi Hazánk történelmi feladata, hogy a két politikai csoportosulás között megtalálja az arany középutat, hogy se Orbán, se Gyurcsány elvásott rendszerét ne hagyja az ország nyakán, visszahozza azokat a közélettől elfordult polgártársainkat, akik segítségével, józan gondolkodásával még ki lehet mászni a harminc év mélységű gödörből, visszahozza azokat az emigrált magyarokat, akik jórészt e két rendszer miatt hagyták hátra családjukat, országukat.
A feladat nem könnyű, de nem is reménytelen. Hittel, egyéni példamutatással, jó vezetői gyakorlatok átadásával, politikai presszió kifejtésével, ha nehezen is, de vissza lehet még hozni országunkat a tátongó szakadék szélén túlról.
Hol Isten ott szükség nincsen!”
Engem ez vezérel ezen a hosszú és rögös úton.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!