A tüntetők a hétvége folyamán a rabszolgákat felszabadító Abraham Lincoln nagy amerikai elnök szobrainak az eltávolítását követelték. Közben Mississippi törvényhozása úgy döntött, hogy megváltoztatja a szövetségi állam zászlaját, azon ugyanis – szerintük – olyan jelkép található, amely a rabszolgaságra emlékeztet. A Princeton Egyetemen pedig Woodrow Wilson amerikai elnökről elnevezett intézmények kapnak új nevet. A történelemhamisításból Európa sem maradhat ki, Bécsben a Szerecsen Gyógyszertárnak is más neve lesz, mivel a szélsőséges balliberális oldal szerint a régi elnevezés rasszista.
A kulturmarxista balliberális oldal elsőszámú új közellenségévé Abraham Lincoln legendás amerikai elnök vált, akinek nevéhez a fekete rabszolgák felszabadítása fűződik. Lincolnt két fő ok miatt támadják, azt mondják, hogy vissza akarta vitetni a felszabadított rabszolgákat Afrikába, és földeket vett el az indiánoktól.
Azt írja a Mandiner a Legal Insurrection nevű oldalra hivatkozva, hogy a Wisconsin-Madison Egyetem hallgatói csütörtökön aláírásgyűjtésbe kezdtek annak érdekében, hogy eltávolíttathassák Abraham Lincoln elnök szobrát a campusról.
A diákoknak a fenti ok mellett még az a problémájuk, hogy az 1919-ben felállított szobor egyik elsődleges adományozója egy Richard Lloyd Jones nevű újságíró volt, aki – szerintük – rasszista jellegű cikkeket publikált. (Tehát, ha egy „rasszista” adományozott kórházépítésre, azt is le kellene rombolni? – a szerk.)
A másik fő adományozó pedig Thomas Brittingham Jr. volt, a Ku-Klux-Klan egyik közismert tagja. A hallgatóknak az is gondot okoz, hogy a campus „indiánoktól ellopott földön áll”, ott pedig – véleményük alapján – nem lehet emlékműve az általuk indiánellenesnek bélyegzett Lincolnnak.
Washingtonban is tüntettek a helyi Lincoln Parkban található, az elnököt ábrázoló szoborcsoport eltávolítása érdekében A tüntetők vezetője, Melania Douglass szerint az emancipációt megjelenítő emlékművel az a probléma, hogy Lincoln elnök mellett egy rabszolga térdel, ami lealacsonyító a feketékre nézve.
A szoborcsoportot egyébként 1876-ban emelték, a Lincoln által felszabadított egykori rabszolgák közadakozásából.
(MTI – Fotó: MTI/EPA/Jim Lo Scalzo)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!