– A Mi Hazánk Mozgalom a magyarországi pártok közül a legnagyobb figyelemmel követte mindvégig a postások sorsát, mellettük mindig kiállt, így nem mehetünk el szó nélkül amellett sem, hogy a sok vita és mellébeszélés dacára mégis történt béremelés – írja közleményében Lantos János, választókerületi elnök, volt postai dolgozó.
– Átlagosan 8 százalékos béremelésről van szó, nem akarunk ünneprontónak látszani, hiszen a Magyar Posta helyzetében örülnünk kell minden apró részsikernek, de elengedhetetlenül fontos szem előtt tartanunk, ez még jócskán az út eleje, s nem a vége. A Mi Hazánk követelései a posta vezetése felé korábban is világosak voltak, melyek sajnos továbbra is aktuálisak – folytatódik a közlemény.
– Szüntessék meg az „értékesítési terrort”, magyarán ne presszionálják kötelező jelleggel pénzügyi termékek értékesítésére a postás dolgozókat. Ésszerű munkaszervezést akarunk, hogy egy postásnak ne kelljen több ember munkáját végeznie, az infrastruktúra javítása is égetően szükséges, és ki kell mondanunk, a béremelés továbbra is napirenden lévő kérés
– mutatott rá.
– A postások nagyobbik része vagy a garantált bérminimumért dolgozik, amely nettóban 140 ezer forint, vagy minimálbérért, amely csupán 107 ezer forint. Jól kivehető tehát, bármennyire is pozitívnak értékelhető, hogy mégis emeltek, de egy átlagosan nyolcszázaléknyi növekedés nem teszi arra alkalmassá az állami vállalatot továbbra sem, hogy végre egy vonzó munkahellyé váljon, ahol megéri munkát vállalni. A Mi Hazánk ezelőtt is megfogalmazta, legalább 50 százalékos emelésre volna szükség, hogy a Magyar Posta felfelé ívelő pályára állhasson, ne küszködjön az alacsony bérek miatt állandó emberhiánnyal, ezért a mostani béremelést abban a tekintetben tudjuk kizárólag üdvözölni, ha azt egy első lépcsőfokként fogadjuk el – zárul a Mi Hazánk közleménye.