„A Mi Hazánk Mozgalom a kormánnyal ellentétben nem súlyos adóemelésekben gondolkodik, valamint a liberális ellenzékkel szemben nem hatalmi marakodásról. Hanem az átlagemberek problémáival, a mindennapi életük húsba vágó gondjaival foglalkozik” – közölte dr. Apáti István mai sajtótájékoztatóján.
A Mi Hazánk Mozgalom országgyűlési képviselője elmondta, hogy éppen ezért indítanak sajtótájékoztató sorozatot a KATA módosításokkal kapcsolatos, eléggé sunyi, de annál súlyosabb és drasztikusabb adóemeléssel kapcsolatban.
Továbbá úgy fogalmazott:
A Mi Hazánk Mozgalom nemrég a kistermelők ezzel kapcsolatos gondjait tette le az asztalra és fogalmazta meg aggályait, valamint módosító javaslatait.
„Most ugyanezt teszi a pártunk az építőiparral kapcsolatban. Amely a nemzetgazdaság húzóágazata, és kiemelt szerepe van a GDP termelésében. Rengeteg magyarnak és magyar családnak biztosít megélhetést. Különösen hangosabban és erősebben kell bekapcsolni a vészcsengőt, amikor látjuk, hogy a járvány okozta gazdasági válság nem csak bekopogtatott, hanem el is kezdődött. Ez a válság vélhetően el fog mélyülni és nem látjuk a végét, hogy időben meddig tart. A válság az építőipart különösen súlyosan fogja érinteni.”
A Mi Hazánk országgyűlési képviselője hangsúlyozta,
Éppen ezért a Mi Hazánk Mozgalom követeli, hogy január elsejétől ne lépjen hatályba az a szabály, mely szerint az azonos megbízótól származó, 3 millió forintot meghaladó jövedelemrészre 40 százalékos különadót terhelnek.
Hozzátette, hogy „ez az építőipar több területét, rendszerint természetesen a mikro- vagy makrovállalkozásokat fogja tönkre tenni. Gondolok itt azokra az építészekre és építőmérnökökre, szellemi szabadfoglalkozásúakra, akik jellemzően egyszemélyes gazdasági társaságban végzik ezt a tevékenységet. Általában hozzájuk hasonló cégekkel, kisvállalkozókkal, egyszemélyes gazdasági társaságokkal vannak kapcsolatban, vagy egy-két nagyvállalkozónak dolgoznak be.”
Dr. Apáti István elmondása szerint a tevékenység jellegéből adódóan kizárt, hogy munkaszerződést köt ugyanerre a tevékenységre. Mégis indokolatlanul fogja őket sújtani ez a szabály.
Meg kell értenie a Pénzügyminisztériumnak, meg kell értenie a Miniszterelnök úrnak és meg kell értenie a kormánynak, hogy ez is egy olyan tevékenység, mely jellegéből adódóan nem váltható át munkaszerződésre. Ugyanez jellemző a fizikai kivitelezést végző személyekre. Gondolok itt a kőművesektől az ácsokon át, a villan- és fűtésszerelőkig és asztalosokig, valamint a különböző végzettségű mesteremberekig. Ők jellemzően úgy vállalják el a munkát, hogy jellemzően a tevékenységet végzik el és az anyagot nem vásárolják meg hozzá. Ez sem végezhető munkaszerződés keretében, és őket is indokolatlanul fogják sújtani ezek a szabályok.
Hiszen gyakori, hogy a mi viszonyok között nem nehéz a 3 millió forintot meghaladni ugyanazon megrendelőtől, megbízótól éves szinten. Őket is 40 százalékkal fogják megsarcolni – folytatta gondolatait.
Kiemelte: az egyszemélyes gazdasági társaságok, mikro- és makrovállalkozások, szellemi szabadfoglalkozásúak és a fizikai munkát végzők, kivitelezők fognak tönkre menni. Vagy kényszerülnek a szürke, illetve fekete zónába emiatt.
Éppen ezért azt követeljük, hogy ezt ne léptessék hatályba. Sőt arra hívjuk fel a Mi Hazánk Mozgalom részéről a kormányzat figyelmét, hogy nem szűkíteni, hanem ellenkezőleg, tágítani kellene a KATA szabályait. Hiszen beigazolódott, hogy ez egy sikertörténet volt, a kevesebb több. Átlátható, tiszta viszonyokat teremtett, nem kellene ezt lerombolni, főleg most, egy válság kezdetekor. Egy olyan válság kezdetekor, mely Isten tudja meddig fog tartani.
– zárta gondolatait dr Apáti István.
(Videó forrása: youtube.com)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!