Ausztráliában még a koronavírus-járvány miatt eladhatatlanná vált sör sem ment kárba. A lejárt készleteket összegyűjtötték, majd biogázt termeltek belőle, amit aztán az egyik szennyvíztisztító energiaellátására használtak fel.
Az Adelaide-től nyugatra fekvő Glenelg szennyvíztisztítóba a szerves ipari hulladékot keverik össze szennyvíziszappal, így állítják elő a biogázt, ami a létesítmény energiaellátásának 80 százalékáért felel. Az elmúlt fél évben beözönlő, lejárt szavatosságú sörkészletek ezt a folyamatot emelték egy egészen új szintre.
A helyi sörkészítő üzemek ugyanis több millió liter eladatlan, lejárt szavatosságú sört szállítottak a szennyvíztisztítóba, ahol azt megújuló energiává alakították át, ami aztán hónapokon keresztül energiát biztosítson a víztisztítás folyamatához.
A sörnek hála a biogázból termelt energia havonta elérte a 654 megawattórát
– közölte Lisa Hannant, az SA Water vállalat illetékese. Hozzátette:
Hetente mintegy 150 ezer liter lejárt sört felhasználva májusban rekordmennyiségű, 355 200 köbméter biogázt termeltünk, júniusban 320 ezer köbmétert, ami elegendő 1200 ház áramellátására.
A koronavírus-járvány miatt Ausztráliában márciusban elrendelt kijárási korlátozások súlyos károkat okoztak a söriparnak. Májusban a Lion Beer Australia, az ország egyik legnagyobb sörgyára közölte, hogy kiürít 90 ezer hordót, mintegy 4,5 millió liter sört a készleteiből.
(elobolygonk.hu nyomán – Shutterstock)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!