Megszentségtelenítették a susai Megváltó Krisztus örmény székesegyházat (Hegyi Karabah azeriek által elfoglalt része) – írja az Ortodox Szemle a Gazeta.ru-ra hivatkozva.
– Az arcahi Susa városába betörők megszentségtelenítették a Megváltó Krisztus székesegyházat, nyomukat hagyván a templom külső és belső falain
– áll az ecsmiadzini katholikoszi szentszék közleményében (Ecsmiadzin az Örmény Apostoli Egyház központja).
Az Örmény Egyház arra hívja fel a nemzetközi közösséget és a vallásközi szervezeteket, hogy reagáljanak erre az eseményre.
A hadműveletek Hegyi Karabahban szeptember 27-én kezdődtek. November 10-re virradó éjszaka Oroszország, Örményország és Azerbajdzsán vezetői közös nyilatkozatot írtak alá a háborús cselekmények befejezéséről. A régióba békefenntartói misszióval bevonult az orosz hadsereg. A megállapodás alapján Karabah egy része visszakerül Azerbajdzsán ellenőrzése alá. Az örmények egy része a dokumentum aláírását kapitulációnak tekinti, ezért Jerevánban utcai zavargások törtek ki, követelve Nikola Pasinjan miniszterelnök lemondását.
Mint ismert, a magyarországi pártok közül egyedül a Mi Hazánk Mozgalom szólalt meg az őshonos keresztények védelmében.
– A magyar kormány a Hegyi-Karabahban kitört fegyveres konfliktus során Azerbajdzsánt támogatja, arra hivatkozva, hogy „az örmény többségű Hegyi-Karabah Azerbajdzsán nemzetközileg elismert határain belül fekszik, hazánk pedig általános nemzetközi jogi alapelvként támogatja az államok területi integritását és szuverenitását” – fogalmaztak közleményükben.
– Túl azon, hogy a magát a kereszténység védelmezőjének mutató magyar kormány a világ legősibb keresztény népe, az örmények helyett a muszlim Azerbajdzsánt támogatja, a kormány álláspontjával az igazságtalan trianoni határokkal elválasztott magyar testvéreinket is elárulja. A Mi Hazánk Mozgalom számára elsősorban a nemzetek önrendelkezésének elve számít, amely elv szerint az őshonos népek kollektív jogai fontosabbak, mint a nagyhatalmi játszmák és nemzetközi gazdasági okok alapján megfogalmazott „területi integritás”. Hegyi-Karabahban az évezredek óta őshonos, keresztény örmények abszolút többségben vannak, a helyzetük az Erdélyben őshonos székelyek, vagy éppen Kárpátalján őshonos magyarok helyzetével egyezik meg – nyomatékosította a nemzeti párt.
(Fotó: gazeta.ru)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!