A munkahelyi kapcsolatok kulcsszerepet jelentenek abban, hogy a „társadalmi diverzitás” fennmaradjon, és az emberek ne csak azokkal tartsanak fenn kapcsolatot, akikkel szeretnének – állítja a Woolf Intézet. Az általuk készített kutatást a BBC foglalta össze: e szerint a home office elősegítheti a „rasszizmus és előítéletek” terjedését.
A Woolf Intézet szerint azért kell különböző etnikumokat arra kényszeríteni, hogy egy irodában dolgozzanak, mert így jó kapcsolatok alakulnak majd ki közöttük, és az „előítéletek” is megszűnnek egymás iránt.
A több mint 11 ezer ember bevonásával készélt felmérés során azonban ennek a fordítottját is sikerült bebizonyítaniuk. Az eredmények szerint ugyanis, ha az emberek home officeba dolgoznak, vagy munkanélküliek, akkor nagyobb eséllyel keresik a hozzájuk hasonlóak társaságát.
A Woolf Intézet alapítója, Ed Kessler ezt „igencsak aggályosnak” véli, mivel így a „társadalmi sokszínűség” drasztikusan lecsökkenhet. Egyszerűen fogalmazva:
Kessler szerint nem barátkozunk feketékkel és muszlimokkal, ha nem muszáj.
A tanulmány aggodalmát fejezte ki amiatt is, hogy Északkelet-Anglia még mindig „túl brit”, ellentétben Londonnal, ami „kellően sokszínű” ahhoz, hogy példát mutasson az egész országnak, mi is a cél, ahova el kell jutni.
Kessler rámutat, a „sokszínű társadalom” fenntartásában kiemelt szerepet kapnak a munkahelyek, ugyanis itt „különböző etnikai hátterű emberek” rá vannak kényszerítve a kapcsolattartásra és párbeszédre. Ez pedig kulcsszerepet játszik a „rasszizmus és előítéletek” elleni küzdelemben.
Fotó: Getty Images
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!