Aggályait fejezte ki a Twitter az ugandai választások kapcsán, miután a regnáló kormány letiltotta a szociális média elérhetőségét az ország teljes területén – tudta meg a Fox.
„Határozottan ellenezzük az internet korlátozását. Ez egy nagyon káros lépés, ami sérti az alapvető emberi jogokat és a szabad internet értékeit”
– írta teljesen komoly képpel a Jack Dorsey, a Twitter alapítója.
Earlier this week, in close coordination with our peers, we suspended a number of accounts targeting the election in Uganda.
If we can attribute any of this activity to state-backed actors, we will disclose to our archive of information operations:https://t.co/GB71n4avwm
— Twitter Public Policy (@Policy) January 12, 2021
Egy másik bejegyzésében – feltehetőleg minden önirónia nélkül – arról beszélt, hogy
„az információhoz való hozzáférés, a kifejezés szabadsága és a nyílt vita lefolytatása Twitteren talán sohasem annyira fontosak, mint egy-egy választás közeledtével”.
Access to information and freedom of expression, including the public conversation on Twitter, is never more important than during democratic processes, particularly elections.#UgandaDecides2021 #KeepItOn https://t.co/Q2SJfsFUiD
— Twitter Public Policy (@Policy) January 12, 2021
Ez utóbbi mondata azért is érdekes, mert korábban az amerikai kongresszusi meghallgatásán arról beszélt, hogy szerinte a platformja egyáltalán nem befolyásolja a választások kimenetelét.
Már csak az a kérdés, ha az ugandai vezetés küld a Twitter fejének egy példányt az ország összes hatályban lévő törvényéről és rendeletéről, majd mellé egy levelet, melyben arról írnak, hogy ezek valamelyikét megsértette, keresse ki, melyiket – azzal vajon Jack Dorsey megelégszik? Mert, hogy nála és facebookos kollégájánál is ez a bevett gyakorlat.
Képmutatásból jeles
Néhány twitterező a bejegyzést olvasva úgy érezte, illő lenne emlékeztetni Dorseyt, hogyan avatkozott be a Twitter az amerikai elnökválasztásba, például a New York Post letiltásával, ami egy tényekkel alátámasztott oknyomozói riportot publikált. Mivel azonban a cikk Bidenről, fiáról, és kétes ukrajnai ügyeikről szólt, ezért mind a Facebook, mind a Twitter megjelölte, mint „nem ellenőrzött tartalom”, illetve „hamis hír”, a New York Post közzétételi jogát pedig felfüggesztették. És ez csak egy eset a sok közül.
The gall, my Lord.
Pre-election freedom of information for Ugandans.
But not for readers of America's oldest daily newspaper, The New York Post. https://t.co/WiHaLBfy5m
— Sohrab Ahmari (@SohrabAhmari) January 12, 2021
You banned the sharing of accurate journalism that was negative for your preferred candidate during the 2020 election, an egregious tampering with freedom of expression and the public conversation in the midst of an important democratic process.
— Mollie (@MZHemingway) January 12, 2021
Didn’t @jack literally react to the Parler ban with a ❤️ emoji? https://t.co/fAVBDYU2i9
— Josh Hammer (@josh_hammer) January 12, 2021
They think you're stupid. https://t.co/50bHAxEdeB
— Allie Beth Stuckey (@conservmillen) January 12, 2021
I honestly can’t stop thinking of this tweet.
Twitter censored the world’s oldest newspaper from posting a story on the leading candidate for president & stopped us from sharing it.
Then banned & sitting US president + allied accounts — after the party in charge asked them to. https://t.co/7RAnj45KGP
— Jason Rantz on KTTH Radio (@jasonrantz) January 13, 2021
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!