Tizenhat százalékkal emelkedett az öngyilkosságok száma Japánban a második hullám időszakában életbeléptetett korlátozások idején az egy évvel korábbi időszakhoz képest egy tanulmány szerint – írja a Guardian.
Az érdekesség ebben az, hogy az első hullám idején – vagyis február és június között – 14 százalékkal csökkent az öngyilkosságok száma, viszont júliusról októberre már nőtt, különösen a nők és a gyerekek körében.
A tanulmány szerint az első hullám alatt tapasztalt csökkenés valószínűleg az állami támogatásoknak és a rövidített munkaidőnek volt köszönhető. Az elhúzódó korlátozásokat és szigorításokat a lakosság viszont egyre nehezebben viseli.
Miközben gazdasági összeomlások és válságok során általában a férfiak között emelkedik drasztikusan az öngyilkosságok száma, most az ún. „lock down” (lezárások) időszakában a leginkább érintett rétegek a nők és a gyerekek. A tavalyihoz képest 37 százalékkal több nő vetett véget az életének. De, ami ennél is szörnyűbb mutató:
az iskolabezárások óta 49 százalékkal nőtt az öngyilkosok száma a gyerekek és fiatalok körében.
Taro Kono közigazgatási miniszter szerint a kormány „nem ölheti meg a gazdaságot” az egyre szigorúbb korlátozásokkal, mert azzal csak az öngyilkosságok számát fogják növelni. Mint mondta:
„Persze, az emberek aggódnak a COVID-19 miatt. De nem ezért ölték meg magukat. Hanem, mert elvesztették az állásukat, a jövedelmüket, mert a jelenlegi helyzetüket kilátástalannak találták.”
Fotó: Issei Kato/Reuters
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!