Korábban hírt adtunk róla, hogy idén januárban az érdi polgármester ingyen városi telek átadásról történt határozatot adott ki, melyet lakossági egyeztetés nélkül akart véghezvinni, az érdi kisebbségi (roma) önkormányzat részére.
A Mi Hazánk érdi szervezete azonban közbelépett, és a határozatra nem csupán a lakók figyelmét hívta fel, de kérdéseket tett fel a jegyzőnek és a polgármesternek. Március óta azonban nem érkezett érdemi és hivatalos válasz a vezetők részéről, csak időhúzással éltek.
A környéken élő városlakók egyértelműen felháborodásukat fejezték ki, és hangot akartak adni szavuknak. Ezért a Mi Hazánk Mozgalom érdi alapszervezete meghallgatva az érdi lakosok kérését aláírásgyűjtésbe kezdett.
A kialakult helyzetről kérdeztük Csott Károlyt, a párt érdi országgyűlési képviselőjelöltjét, illetve arról, hogyan haladnak az aláírások gyűjtésével.
– A városvezetés némaságba burkolódzott, bár ezt tették azelőtt is, mikor a határozatot megalkották, kiadták. Mint kiderült, hogy koránt sem a város lakóinak tájékoztatása volt a célja a testületnek a téma kapcsán, hisz a helyi közmédiában (Érdi újság) és annak internetes kiadásában lett volna lehetősége a polgármesternek hírül adni, hogy a városban mit tervez a Kolozsvári utca környékén. E helyett azonban két -három alkalommal is közpénzből fizetett szivárványos propaganda jelent meg – fogalmazott a Mi Hazánk politikusa.
Azt tapasztalják, hogy az e fajta reklám sokakban ellenszenvet váltott ki, kíváncsiak rá, hogy szavazóik mindegyike támogatja-e az e efféle propagandát? Kérdésként merül fel tovább az is, városvezetői részről ki hagyta jóvá a tájékoztatás helyett – megfogalmazásuk szerinti – közerkölcsöket romboló reklámokat?
– Súlyos vétség az érdi adófizetők pénzéből finanszírozni ilyen propagandát. A fenti reklámok megjelentetése miatt meghiúsult a lakók tájékoztatása a polgármester azon döntéséről, hogy ingyen ad telket a cigány kisebbségi önkormányzatnak egy roma kulturális központ megépítésére. Pedig kérdés volt bőven, például arról, az új kultúrházba igyekvők autóikkal hol fognak parkolni, és miként befolyásolja a környéken fekvő ingatlanok árát a határozatban foglalt létesítmény – nyomatékosította.
– Számos aláírásunk van már online és aláíró íveken is. A lakók és az érdi tagság igen aktívan kivette részét az első perctől kezdve. A tavaly nyári, Shell kúton történt bandaháború még mindig élénken él bennünk, így főképp nem akarnak a város lakói efféle építményt a közelükben
– mutatott rá a Mi Hazánk képviselőjelöltje.
Éppen ezért a petíció nem csupán a szóban forgó határozat visszavonását kéri, hanem azt is, hogy a város közigazgatási területén társadalmi egyeztetés nélkül ne létesülhessen ilyen építmény a jövőben sem. Csott szerint ez is közrejátszik abban, hogy sokan aláírták már, hisz ebben esetben már nem csak Kolozsvári utcai telekről van szó.
(Kiemelt kép: Ripost, a tavaly nyári bandaháború)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!