Egy hónapra elrendelte a Budai Központi Kerületi Bíróság F. Petra letartóztatását – derül ki a torokszentmiklosi.hu írásából. A végzés nem végleges.
F. Petra 2018 nyarától az októberi önkormányzati választásig a Jász-Nagykun-Szolnok megyei önkormányzat fideszes alelnöke volt, jelenleg a törökszentmiklósi képviselő-testület és a megyei önkormányzat tagja. A kormánypárti politikusnőt azzal gyanúsítják, hogy uniós pályázatok elbírálására hatással bíró hivatalos személyként jogtalan haszonra tett szert, a Településfejlesztési Operatív Programmal kapcsolatos pályázatoknál jogellenesen befolyásolhatta a közbeszerzéseket.
F. Petra korábban Boldog István fideszes országgyűlési képviselő munkatársa volt a Jász-Nagykun-Szolnok megyei 4-es választókerületben, az Átlátszó cikke a politikus jobbkezeként emlegette. A körzetben a Központi Nyomozó Főügyészség hosszabb ideje önkormányzatokat érintő korrupciós bűncselekmények miatt folytat nyomozást. Az események a múlt héten gyorsultak fel: az ügyészségi nyomozók házkutatást tartottak a cserkeszőlői önkormányzatban, feltehetően ekkor vették őrizetben F. Petrát is.
F. Petra letartóztatásának híre hétfőn jutott el a 24.hu-hoz, a nyomozóügyészség azonban nem válaszolt arra a kérdésünkre, hogy valóban megtörtént-e a fideszes politikus letartóztatása és kihallgatása. Csupán annyit írtak, hogy az ügyről jelenleg nem adható tájékoztatás. A Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya a torokszentmiklosi.hu újságírójának viszont elárulta, hogy
F.P. ellen hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette és más bűncselekmények miatt folyamatban lévő büntetőügyben a Budai Központi Kerületi Bíróság 2019. november 29-én – a szökés, elrejtőzés, valamint a bizonyítási eljárás megnehezítésének veszélye miatt – egy hónapra elrendelte a gyanúsított letartóztatását.
Hadházy Ákos novemberi bejegyzésében már utalt arra, hogy F. Petra körül valami történik. A fideszes képviselő ugyanis november végén nem jelent meg a törökszentmiklósi közgyűlésben. A független országgyűlési képviselő megjegyezte,
nem lenne ez érdekes hír számomra, ha a törökszentmiklósi választókerületben nem hallottam volna annyi politikustól, hogy ez a hölgy volt Boldog István jobbkeze, „táskás embere”. És ha nem hallottam volna már több embertől, hogy nemcsak a cserkeszőlői polgármesteri hivatalban voltak nyomozók, hanem F. Petránál is, akit aztán magukkal is vittek.
Hadházy még október elején számolt be arról, hogy szerinte Boldog István lényegében megzsarolta választókerülete polgármestereit: csak akkor kaphatnak uniós támogatást a Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból, ha hajlandók az általa preferált cégeknek juttatni a munkákat.
Az ellenzéki képviselő példákat is említett a választókörzetben hirtelen népszerűvé vált cégekre. Hadházy szerint a Profiter Machine Kft. például 2017 májusig más néven, elektronikai profillal működött Székesfehérváron, és 2016-ban még alig több mint 6 millió forint bevétele volt, adózott nyeresége pedig az egymillió forintot sem érte el, de 2017-ben, miután megvette és átnevezte egy jászberényi nő, beindult a biznisz. A kft. tavalyi bevétele 343 millió forintra ugrott, amiből 37 milliós nyereséget ért el. A Profiter Machine Kft. a nyilvánosan elérhető adatok szerint 2017 októberében nyert először közbeszerzést, éppen Kétpón. Azóta több mint tucatnyi alkalommal volt eredményes, de egyetlen kivétellel minden munkáját a Boldog-féle választókerülethez tartozó településeken, Kétpón, Mezőtúron és Kunszentmártonban nyerte el.
Boldog István októberi közleményében politikai hangulatkeltésnek nevezte Hadházy állításait, és közölte: eddig egyetlen hivatalos megkeresést sem kapott, de szükség esetén áll a hatóságok rendelkezésére.
(24.hu, kép: Boldog István Facebook oldala)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!