A Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézet kutatói a koronavírus 3. hullámának végén egy országos, online felmérést végeztek.
Arra keresték a választ, hogy a COVID-19 járvány miatt bevezetett korlátozások miként változtatták meg az emberek fizikai aktivitását, és mindez hogyan hatott a lelkiállapotukra. A felmérést az index is szemlézte.
A kutatásból kiderül, hogy akik kihívásként éltlk meg a pandémiát, ezért pedig többet mozogtak, azok most egészségesebb mentális állapotban vannak, mint azok, akik fenyegetettségként fogták fel.
A 2021. április 15. és június 15. között zajlott online felmérésben összesen 1334 – tizennyolc évnél idősebb – személy vett részt. A járvány kezdete óta a megkérdezettek közel egyharmadának nem változott, míg 37 százalékának csökkent a fizikai aktivitása, 31 százalékuk pedig többet mozgott, mint a korlátozások előtt.
A megkérdezettek közül minden harmadik személy tapasztalt súlynövekedést, 43 százalékuknak nem változott a súlya, és csupán valamivel több, mint egyötödük fogyott – részletezi a pszichológus.
A vizsgálatokból megállapítható, hogy a korlátozásokat megelőző időszakhoz képest aktívabbá válók, valamint aktivitásuk megőrzők jobb lelki állapotban voltak közvetlenül a járvány után, mint az inaktívabbak.
Korábban mi is írtunk róla, hogy a pandémia alatt a magyar lakosság 50 millió kilóval lett nehezebb.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!