- Szombattól zárt térben újra kötelező a maszkhasználat – így a bevásárlóközpontokban, boltokban, színházakban. A szolgáltatások esetén ott kötelező a maszkviselés, ahol az üzlethelyiségben öt főnél többen tartózkodnak. A sportolás céljára szolgáló helyiségek kivételt jelentenek. Az iskolai maszkviselésről az igazgatóknak kell dönteniük.
- Az ötszáz főnél nagyobb rendezvényeket csak védettségi igazolvánnyal lehet látogatni.
- Az egészségügyben a harmadik oltás felvételét is kötelezővé teszik.
Kormányinfó: újra kötelező a maszkviselés, az oltatlanok nem mehetnek rendezvényre
Ezeket az intézkedéseket jelentette be Gulyás Gergely a csütörtöki Kormányinfón, Orbán Viktor pedig szokásos rádióinterjújában állta a riporter kritikus kérdéseit.
Itt kiderült az is, hogy a miniszterelnök még véletlenül sem akarja hibáztatni az oltatlanokat, de úgy fogalmazott, hogy „aki nincs beoltva, mindenkire veszélyt jelent”.
„Nem fogjuk tudni elkerülni, hogy a végén mindenki beoltsa magát”
– fogalmazott, hozzátéve, az oltatlanok csak megnyújtják a járványt.
(Mi lett volna, ha hibáztatja is az oltatlanokat?) – a szerk.
A kormányzati kommunikáció szeptemberben még az volt, hogy a negyedik hullám az már csak és kizárólag az oltatlanok hulláma lesz.
„Most nem tudok mást mondani, minthogy a baj oka, hogy nincs mindenki beoltva. Akkor nem lesz ötödik hullám, ha mindenki beoltatja magát”
– jelentette ki Orbán.
„Az oltásellenesek vagy beoltják magukat, vagy meghalnak”
– mondta.
Míg korábban azt állította, hogy a védelmi intézkedések (köztük a kijárási korlátozás és az oltás) megvédenek mindentől, ezúttal már azt mondta hogy :
„a védelmi intézkedések nem védenek meg a vírustól, csupán a járvány terjedését lassítják”.
„Tízmilliónyi oltásunk van, nemcsak harmadszor, negyedszer is beolthatunk mindenkit. Az orvosok és az ápolók, ha kell, az életüket adják, éjjel-nappal oltanak. Az oltás jól megvan szervezve, gyógyszereink vannak. A második és harmadik hullám megterhelő volt, de van egy dossziénk, tudjuk, hogy melyik nap mit kell tennünk, van tapasztalatunk. A kérdés, hogy mennyi szakorvos van; bevezettük újra a felmondási tilalmat – olyan helyzet van, hogy be kell látni: bizonyos szakmából nem lehet távozni” – tette hozzá.
(index-MTI-Magyar Jelen)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!