Különös petíció indult Olaszországban: a biztonságos közlekedés érdekében azt javasolják, vezessék be a vonatokon a csak nőknek fenntartott kocsikat – írta meg az Elle.
„Biztonságosan akarunk utazni” névvel indított petíciót a feminista Greta Carla Achini di Malnate egy online aláírásgyűjtő portálon. A kötelező oltás és lezáráspárti „szabadságharcos” ezúttal nem az oltatlan emberek kirúgásáért szónokol (erre nincs is szükség, hiszen a globalistáktól Salvini-ig terjedő egységkormány ezt már régen meglépte), hanem a szegregált tömegközlekedés kialakításáért.
A bevándorlással sújtott Olaszországban a kampány a Milánó–Varese vonalon történt sokadig erőszakos cselekedet után indult meg.
„Jogunk van ahhoz, hogy a nap bármely szakában félelem nélkül tömegközlekedhessünk”
– olvasható a petíció szövegében. Nyugaton a tömegközlekedés igenis veszélyes a nők számára. A pályaudvarokon, aluljárókban, busz- és villamosmegállókban, és magukon a közlekedési eszközökön sem ritka a nők elleni erőszak bármely formája, a nemkívánatos megjegyzések tételétől egészen a szexuális zaklatásig. Pedig a statisztikák szerint a nők közül többen használják a tömegközlekedést, mint a férfiak – ez önmagában is elég indok lehetne arra, hogy újragondoljuk azok infrastruktúráját.
A Leslie Kern a Feminist City című folyóiratában is foglalkozott ezzel a témával, ahol ők is arra jutottak, a tömegközlekedési eszközök a nők elleni zaklatás melegágyai. Amit derék liberálisaink valahogy elfelejtettek figyelembe venni, hogy érdekes módon
a nők elleni zaklatások egyenesen arányosak a nem európai lakosság számarányának növekedésével.
De ez bizonyára nem több egy rendkívül furcsa „véletlen egybeesésnél”, amiből „semmilyen következtetés nem vonható le”.
Néhány vérfeminista szerint azonban a kizárólag nők számára fenntartott vagonok biztosítása olyan, mintha arra kérnénk őket, hogy ne járjanak bizonyos helyekre vagy ne lépjenek az utcára bizonyos időpontokban. „Nem háríthatjuk a felelősséget továbbra is a nőkre” – jelentették ki. Szerintük a férfiakat kellene „megtanítani viselkedni”. A probléma itt viszont azzal van, hogy itt kizárólag a fehér férfiról beszélnek, mely „minden baj forrása”. A helyes diagnózis felállítása, és a nyilvánvaló kimondása nélkül viszont meglehetősen embert próbáló feladatot jelent a probléma megoldása.
Az utasok láttán sajnos nem tudtuk megítélni, hogy a kiemelt képünk Indiában, Pakisztánban, Olaszországban, vagy Spanyolországban készült – fotó: EPA
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!