Sinkó Ottó, a Videoton csoport társ-vezérigazgatója szerint nem lehet arra várni, hogy megérkezzen az omikron-specifikus koronavírus elleni oltás Magyarországra, mert sokan vannak, akiknek már most is nagyon alacsony a „védettségi szintje”.
Sinkó a fentiekből nem azt a következtetést vonta le, hogy az oltások nem eléggé hatékonyak hanem azt, hogy a lehető leggyorsabban be kellene adni a negyediket is.
Szerinte azoknak, akik két Sinopharm-vakcinát kaptak tavasszal és egy emlékeztető oltást nyáron, lehetővé kell tenni a negyedik oltás felvételét.
Sinkó mindenkit biztosított arról, hogy a Videoton folyamatosan méri dolgozói ellenanyag szintjét. Természetesen önkéntes alapon…
Azt is hozzátette, hogy a legjobb az lenne, ha a kormány már januártól mindenkinek biztosítaná a negyedik oltás felvételét.
A Videoton elöljárójának véleménye a kormány eddigi megúszós politikája miatt lehet releváns. Orbán Viktorék nem vállalták az oltások kötelezővé tételét. A népszerűtlen döntést a munkáltatókra hárították. Alapvetően is nehéz azt elképzelni, hogy a Videoton mindenkori vezére előre nem egyeztetett járványügyi-oltási tanácsokat, kívánságokat, vagy elvárásokat fogalmazzon meg a kormány felé.
A Videoton társ-vezérigazgatója mindenesetre úgy véli: azok is veszélybe kerülhetnek idővel, akik vektorvakcinát kaptak valamelyik oltásként, mert a vektorok alacsonyabb antitestszámot produkálnak, mint az mRNS-típusú oltások.
A Videoton nem mellesleg a dunántúli térség egyik legnagyobb munkaadója, a vezérigazgatók országos sajtóban megjelenő megnyilvánulásai alkalmasak általános munkáltatói felszólításnak, de a mukavállalók és a munkáltatók negyedik oltáshoz való hozzáállásának felmérésére is jók lehetnek az ilyen nyilatkozatok.
Sinkó Ottó gondolatait a kormány egy esetleges negyedik oltás erőltetésénél már tudná is „munkáltatói nyomásként” értékelni. Az eddigiek alapján pedig úgy tűnik: igény az volna rá.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!