Az immáron 19. születésnapját ünneplő Magyar Sziget nem csupán egy zenei fesztivált, jóval több annál. Noha esténként természetesen a zene van a főszerepben, napközben is könnyen el lehet tölteni az időt, hiszen a szervezők számos kulturális programmal várják az érdeklődőket. A Magyar Jelen kisszínpadán példának okáért minden napra jut néhány intellektuális előadás is.
A programok igen széleskörűek, a nemzetközi kerekasztaltól kezdve az ifjúság helyzetén át egészen a családvédelemig valamennyi téma előkerül. Ezek közül talán az egyik leghangsúlyosabb Magyarország közbiztonsága, mely a demográfiai viszonyok eltolódásával arányosan romlik.
Itt megkerülhetetlenek az olyan kérdések, mint a no-go zónák problémája.
A kormánypropaganda előszeretettel mutogat a nyugati országokra (joggal), hiszen például Franciaországban, vagy Svédországban számos olyan régió van, ahol már nem az állam az úr. A gond ezzel csak az, hogy meglehetősen szemellenzősen nézik a világot, s úgy tesznek, mintha hazánkban nem lennének olyan területek, ahol a magyar állam helyett a mélyigénytelen szubkultúrák alakítják a törvényeket. Hogy ez mennyire így van, arra László Attila és Pakusza Zoltán adnak választ 2022.07.28-án 14:30-tól. A vidéken rohamoson romló közbiztonság problémájának megoldására pedig Novák Előd és a Mi Hazánk szakpolitikusa, Vidó Attila tesz kísérletet.
Konstruktív ellenzék
A Mi Hazánk Mozgalom abban is különbözik az immáron egyesült ellenzéki tömbtől, hogy az üres lózungok helyett a szakmaiságra fekteti a hangsúlyt, és igyekszik érdemi politizálást folytatni, vagyis nem csak annyit tud, hogy ha a kormány mond valamit, akkor annak a szöges ellentétét kell képviselnie, hanem minden előterjesztés esetében igyekszik érvekkel alátámasztani, hogy miért, vagy miért nem tudja támogatni azt. Hasonló a helyzet a párt saját javaslatainak tekintetében is.
A „Csendőrséget a vármegyékbe!” nem csak egy jól skandálható követelés, igen komoly szakmai munka is van mögötte.
Vidó Attila és a rendvédelmi kabinet komoly koncepciót dolgozott ki, melyben lefektetik a csendőrség működésének alapjait, a csendőrök jogait,- és feladatkörét.
Mivel a balliberális-globalista oldalon már maga a szó is rendre félelmet és megbotránkoztatást kelt, médiájuk pedig folyamatosan támadja az intézményrendszert, így nem lehet erről a kérdésről eleget beszélni.
Az első, és legfontosabb, amit ki kell emelni, hogy a Mi Hazánk nem az 1910-es, ’20-as éveket hozná vissza. A csendőrség teljesen korszerűen működne, mint ahogyan egyébként működik Ausztriában, vagy akár Franciaországban is.
Hazánkban, az egykori kommunista „legvidámabb barakkban” van csak negatív csengése ennek a szónak, ez valószínűleg nagyban az elmaradt valódi rendszerváltásnak köszönhető.
Rendet, csendőrséget!
Hogy miért is van szükség csendőrségre 2022 Magyarországán? Hogyan épülne fel ez az intézmény? Milyen jogkörei lennének? Milyen követelményeknek kellene megfelelniük a jelentkezőknek? Többek között ezen kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők Novák Elődtől és Vidó Attilától 2022. 07. 29-én, 14:30-tól Ásotthalmon, a Magyar Szigeten, a Magyar Jelen kisszínpadon tartott előadás során. Ajánlott program, főleg szkeptikusoknak és kétkedőknek.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!