A stabil német magyar gazdasági kapcsolatok elengedhetetlenek a magyar ipar fejlődéséhez – hangsúlyozta Palkovics László technológiai és ipari miniszter Stuttgartban – adta hírül az Atv.
A német tartományok közül a Stuttgarti székhelyű Baden-Württemberg, a kereskedelmi forgalmat tekintve a második legfontosabb partner és a harmadik legnagyobb befektető Magyarországon
– mondta a magyar‒baden-württembergi gazdasági vegyes bizottság társelnöki posztját is betöltő Palkovics László technológiai és ipari miniszter, aki a német ipari vezetők meghívására elsőként mondott búcsúbeszédet, a nemrég elhunyt Horváth Péter közgazdászprofesszor emlékére rendezett vacsorán Stuttgartban.
Az eseményen számos német nagyvállalat vezetője, a Horváth AG mellett többek közt a Robert Bosch GmbH, a Henkel AG, és a Kärcher vezetői, Stuttgart polgármestere, valamint több vezető német egyetem képviselői is részt vettek.
Az ipari miniszter hazánk összeszerelőüzemmé züllesztését csak úgy jellemezte, mint
az erős kétoldalú gazdasági kapcsolatok, azon belül a gépjárműipar és a kutatás-fejlesztési együttműködési lehetőségek kiaknázása,
melyek kiemelten fontosak a magyar gazdaság fejlődésének szempontjából. (Főleg azt követően, hogy 450 ezer katás egyénivállalkozót lehetetlenítenek el, és küldenek vissza a munkaerőpiacra – a szerk.)
Az autóiparral kapcsolatban felidézte, hogy az Európai Unió Környezetvédelmi Tanácsának döntése alapján a szintetikus üzemanyagoknak köszönhetően 2035-től nem szükségszerű kivezetni a belsőégésű motorokat. Mindez nagy eredmény, hiszen ennek köszönhetően sikerül megvédeni a belsőégésű motorokat, amelyre a magyar és a német autóipar épül. Az autóipar éves kibocsátása megfelel a GDP 25 százalékának – tette hozzá.
Fotó: MTI
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!