A hét elején egy posztban tájékoztattam Önöket arról, milyen komoly veszély és válság fenyegeti a települések, a falvak és a városok világát, és ez bizony kockáztathatja a helyi közszolgáltatások biztosítását is. A legfontosabb kérdések egyike tehát ma, hogy mivel, mennyiért és miből fűtjük majd az óvodát, a rendelőt vagy éppen a nyugdíjasotthont – írta Facebook-oldalán a város polgármestere.
A polgármester hozzátette, a távfűtéses intézményeket leszámítva minden épület sorsa bizonytalan, hiszen kiírt beszerzéseik egy részére még ajánlatot sem kaptak, más intézménytípusokban pedig kizárólag a piaci ár figyelembe vételével tudnak szerződést kötni, ami azt jelenti, hogy a költségek folyamatosan változnak, hiszen az árak napról napra emelkednek.
A polgármester részletes adatokat is közölt a megemelkedett költségekről, melyekből kiderül,
csak a közvilágítás 1,4 milliárd forinttal kerül majd többe, mint tavaly. De több száz milliós többletköltséggel számolhatnak a színházak, szociális intézmények, illetve a városi uszoda is.
Átlagosan 7-9-szeres árnövekedésről beszélhetünk.
A polgármester által ismertetett számok mintegy 2,2 milliárd forintnyi többletköltséget jelentenek a városnak.
„A célunk az, hogy legalább az alapvető (törvényileg kötelező) helyi közszolgáltatásokat és az önkormányzati munkahelyek nagy többségét biztosítani tudjuk. Prioritást élveznek a bölcsődék, az óvodák, a szociális intézmények – különösen a bentlakásos intézményeink –, a rendelőintézetek, a közétkeztetés, minél magasabb szinten a közösségi közlekedés, valamint a közvilágítás biztosítása. Minden, a működőképesség fenntartásához szükséges intézkedést készek vagyunk meghozni! A városvezetés, az önkormányzati intézmények, valamint a vállalataink vezetői azon dolgoznak, hogy a helyzet kezelhető maradjon. Az ehhez szükséges intézkedéscsomag előkészítése már zajlik. Azt várhatóan a szeptemberi közgyűlés tárgyalja majd meg” – fogalmazott a Dr. Cser-Palkovics András.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!