Többen is eljátszottak már a gondolattal, hogy milyen jó lenne, ha valaki egyszer fogná magát és feltalálná az időgépet. Sokan vannak, akik előre pörgetnék, de olyanok is akadnak, akik inkább visszafelé, míg mások szerint teljesen felesleges gyorsítani, vagy épp lassítani az idő múlását.
Lázár mai értékelése alapján azok, akik Szeged és Hómezőlázárhely Hódmezővásárhely között utaznak teljes mértékben a jövőben érezhetik magukat az új Tram-Trainnek köszönhetően. Azt már nem a miniszteri biztos mondta, de kétségkívül igaz, hogy akik viszont Budapestre szeretnének Szegedről utazni, azok egyértelműen múltidézésben vesznek részt a helyenként 50 éves szerelvényeken.
Van azonban olyan mutató, amely a gazdasági válság hatásait veti össze a családok megtakarításaival annak alapján, hogy melyik évhez lehetne hasonlítani a 2022-es és a 2023-as esztendőt.
Az Allianz legutóbbi globális vagyonosodási jelentésében azt írja, hogy az idei év a 2008-as világgazdasági válság idejébe röpíti vissza a családokat kiemelve, hogy
2022-ben a háztartások a vagyonuk tizedét el fogják veszíteni.
Az elmúlt három évben a magánvagyon elképesztő mértékben, két eurózónányi összeggel gyarapodott – jegyzi meg elemzésében az enpenzem.hu, de ez korántsem jelenti azt, hogy az egész világra igaz tendencia Európára és azon belül Magyarországra is érvényes lett volna.
Borítékolható, hogy az idei változást
legjobban nem a leggazdagabbak, hanem a pénzüket nagy erőfeszítéssel fialtatni igyekvők szenvedik majd el.
Most persze valamennyit veszíthet mindenki. Az Allianz elemzése szerint az ukrajnai háború megakasztotta a gazdaság Covid19 válság utáni helyreállás folyamatát, és a feje tetejére állította a világot: elszabadult az infláció, energia- és élelmiszerhiány alakult ki, valamint monetáris szigorítások szorongatják a gazdaságokat és a piacokat. A háztartások vagyona várhatóan megsínyli a megszorításokat.
Világszinten a pénzeszközállomány több mint 2 százalékos zsugorodása várható 2022-ben, ami az elemzés alapján
A reálértéket tekintve a háztartások elveszítik a vagyonuk tizedét. Míg a nagy pénzügyi válságot viszonylag gyors fordulat követte, ez alkalommal a középtávú kilátások is borúsak: a pénzeszközállomány nominális átlagnövekedése várhatóan 4,6 százalék körül alakul 2025-ig, szemben az elmúlt három évben tapasztalt 10,4 százalékkal.
(Allianz, én pénzem nyomán)
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!