Toroczkai László, a Mi Hazánk elnöke és frakcióvezetője azt mondta, emberjogi oldala is van annak, hogy a Covid időszaka alatt az oltást felvenni nem hajlandó munkavállalókat elbocsátották. A pártelnök ebben az ügyben mint az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének egyik magyar tagja is felszólalt. Janine Small, a Pfizer európai piacokért felelős vezetője pedig kérdésre elmondta, hogy soha nem tesztelték a vakcinát a fertőzés átadásának megelőzését tekintve.
Az, amire hivatkozott a kormány a rendeleteiben és más országokban is, egyértelműen sérti a munkavállalók emberi jogait. Illetve szeretném még felhívni arra is a figyelmet, hogy a Giorgia Meloni által vezetett új olasz kormány egyik első intézkedése az volt, hogy a ilyen jellegű korábbi olasz kormányzati rendelkezést megszüntette és mindenkit visszahelyeztek az állásába
– fogalmazott a párt elnöke.
– A Mi Hazánk korábban is felszólalt a Covid-oltások körüli visszásságok okán, az oltatlanok jogainak csorbítása ellen, és ez így van ma is, és van még tennivaló. Főként akkor, ha azt vesszük, amiről a magyar kormánypárti média, mind a liberális-globalista sajtó sem számolt be, miszerint New York állam legfelsőbb bírósága úgy döntött a múlt héten, a munkáltatóknak vissza kell venniük minden olyan munkavállalót, akit azért bocsátottak el, mert nem volt hajlandó beoltatni magát – ezt pedig már Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetjének elnöke jelentette ki.
Szerinte az oltásra kényszerítő, az oltatlanokat elbocsátással fenyegető kormányrendeletek arra az orvosszakértői állításra épültek, hogy az oltottak nem fertőznek, így az oltatlanok elkülönítésével a vírus terjedése megállítható, de megfogalmazása szerint ez kizárólag az oltáslobbi „szakértőinek” magánvéleménye volt. Lantos szerint ez a gyakorlatban is megbukott, hiszen a betegstatisztikák arról tanúskodnak, hogy nincs összefüggés oltottság és fertőzőképesség között.
A károsultak erre tekintettel és a választásuk szerint: kérhetik a munkáltatótól a munkaviszony visszamenőleges hatályú helyreállítását, az arra az időszakra járó bérigénnyel együtt; vagy kérhetnek kártérítést, melynek összege 3 havi keresetüknek megfelelő összeg, s amelyet a koronavírus haszonélvezőinek kellene megfizetnie, mint például a tech-óriások
– nyomatékosította.
– A Mi Hazánk Mozgalom tehát a munkaviszony helyreállításának és a kártérítés részletszabályainak megalkotására országgyűlési határozati javaslatban szólítja fel a kormányt, egyben az érintett munkavállalók bevonásával petíciót terjeszt fel az Alapvető Jogok Biztosához – zárta gondolatait.