Egy friss tanulmány szerint a nem gendersemleges megszólítások félreértésre adnak okot, valamint veszélyeztetik a nemek közötti egyenlőséget.
Az amerikai tengerészgyalogság megtilthatja az újoncoknak, hogy az „uram” vagy az „asszonyom” megszólítást használják, amikor a feletteseikkel beszélnek – közölte a New York Post.
A javaslat egy 738 oldalas jelentésben olvasható, amit a Pittsburghi Egyetemtől rendelt meg a hadtest 2 millió dollárért (kb. 800 millió forint).
„A gendersemleges megszólítások alkalmazása kiküszöböli a kiképzőtisztek nemének téves megállapítását, ami akaratlanul is sértő vagy viszályt keltő lehet”
– áll a tanulmányban.
A jelentés szerint az „uram” és az „asszonyom” szavak használata a nemek közötti egyenlőséget is veszélyezteti, mivel azt a látszatot kelti, hogy az adott személy tisztelete a neméből következik.
„Az újoncoknak a kiképzőtisztjeiket ezentúl a rangjukkal és a vezetéknevükkel kellene megszólítaniuk”
– olvasható a Pittsburghi Egyetem által készített átfogú dokumentumban.
A javaslat egyike annak a féltucatnyi ajánlásnak, amit a jelentés fogalmazott meg a tengerészgyalogság felé. Azt azonban, hogy melyiket fogadják el, és melyiket nem, egyelőre nem tudni.
A New York Post cikke szerint a megrendelt tanulmány számos olyan dologra rávilágít, amely alapján olybá’ tűnik, hogy a tengerészgyalogságon belül még mindig a férfiak „dominálnak”.
Ilyenek például a szexista viselkedésformák, a nőket kifigurázó viccek és a férfiakra összpontosító képzési anyagok, melyek gyakran még a nők által betöltött pozíciók esetében is hímnemű névmásokat használnak.
A nők 1948-ban váltak a tengerészgyalogság állandó részévé, de még mindig csak az aktív állomány 5,1 százalékát és a tisztek 4,3 százalékát teszik ki.
Kiemelt képünk forrása: Marine Corps Times
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!