A civilben taxisofőrként dolgozó Caitlin Nash-Robinson 32 évesen nyert meg egy országos szépségversenyt, így képviselheti majd az Egyesült Királyságot a nemzetközi megmérettetésen.
Ha valaki azt gondolja, hogy ez egy vicc, az „maradi”, „kövérgyalázó” („fatshaming”, vagy hogy is mondják a szélsőliberálisok), és még ki tudja, mi. Ugyanis a nyugati elfogadás tengerében már nem számít, ki hogy néz ki, vagy mihez ért és mihez nem – bárkiből lehet, ami csak lenni szeretne. Caitlin pedig szépségkirálynő szeretett volna lenni, így hát nincs az az „elnyomó férfiuralom”, ami ebben megállíthatta volna.
Olyannyira nem, hogy Leeds városában nem csak elindult, de meg is nyerte az ún. „Miss Diamond Curve UK” versenyt, így júliusban, Las Vegasban az Egyesült Királyságot képviselheti majd a „Regency International Pageant” versenyen (ezen megmérettetéseknek még magyar nevük sincs, amiért valahogy büszkeséget érzek – a szerk.)
A Daily Mail cikkéből egyébként kiderül, hogy nevetségesen sok szépségversenyt tartanak az Egyesült Királyságban, amin a jelek szerint tényleg bárki lehet befutó. A Caitlin által megnyert „Miss Diamond Curve UK” döntőjében még csak a szépség sem számított. Egy szépségversenyen. A zsűri állítólag a ruhát, a „színpadi jelenlétet” és a magabiztosságot díjazta. Nos, utóbbiból egyáltalán nem szenved hiányt a brit taxisofőr, így nem meglepő módon, tarolt a színpadon.
A vele készült interjúból az is kiderül, a szépségversenyre csak egyfajta hobbiként tekint, nem tervezi feladni érte civil állását.
Nem mondanám, hogy büszke vagyok a túlsúlyomra, már csak a vele járó egészségügyi problémák miatt sem. De arra büszke vagyok, amit elértem. Olyan ruhákat viselhetek, melyeket korábban sosem vettem volna fel
– nyilatkozta.
Caitlin a szépségverseny „curve” kategóriájában indult. Elmondása szerint nem azért, mert a súlya miatt ide sorolták volna be, hiszen a szigetországban mindenki abban a kategóriában indul, amelyikben csak szeretne. Ő választotta ezt a „ligát”, hogy „büszkén képviselje a túlsúlyos nőket”. (A curve szó korábbi, eredeti jelentése már régen elveszett, és a szélsőliberális újbeszélben gyakorlatilag bárki e kategóriába illik, aki nem sovány – a szerk.)
Kifejtette:
az orvosok azt mondták, kordában kéne tartsam a súlyomat. De minden ember más. Ami valakinek működik, az nem biztos, hogy másnak is működhet.
Megtudhattuk továbbá, hogy sokan irigylik a magabiztosságát. Kiállásával pedig az „elfogadásra próbálja ösztönözni az embereket”. Még két edzője is volt, akik megtanították nyilatkozni és a színpadon sétálni.
Él az emberekben egy sztereotíp kép, hogy milyennek is kellene lennie egy szépségkirálynőnek. Na, én felrúgtam ezt az előítéletet. De éppen ezért imádom az ilyen szépségversenyeket. Végre mindenkit elfogadnak olyannak, amilyen, bárhonnan jött, vagy bárhogy is néz ki
– magyarázta az újdonsült szépségkirálynő.
Kiderült az is, hogy a Miss Univers immáron elfogadja a „transz embereket” is, amire korábban sosem volt példa.
A világ fejlődik, és vele együtt a társadalmunk is
– örömködött a taxisofőr.
Végezetül elárulta, arról álmodik, hogy a túlsúlyos nőket képviselve New Yorki- vagy párizsi divatlapokban szerepeljen.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!