Ahogyan az várható volt: sem Schadl György, sem pedig Völner Pál nem ismerte be a bűnösségét a végrehajtó maffia néhány tagja ellen indított eljárás első, előkészítő ülésén.
Ennek értemében innentől kezdve egy igen hosszúnak ígérkező bizonyítási eljárás fogja kezdetét venni, bizonyítékokkal, újabb lehallgatási részletekkel és persze tanúkkal.
A tárgyaláson egyébként a 22 vádlottból mindössze ketten járultak ahhoz hozzá, hogy kép, vagy hangfelvétel készüljön róluk. Lenti felvételünkön látható, amint a maszkban érkező Schadlt bilincseben vezetik be a tárgyalóba.
A helyzet és az ügy komolyságát a jelek szerint Völner Pál (Orbán Viktornak csak „Pali bátyám”) átérezte, hiszen halkan, szótlanul sétált be a Markó utcai épületbe kísérői társaságában.
Ebben a körben a bíróság egyelőre csak arra volt kíváncsi, hogy van-e olyan, aki beismeri a tetteit, így az ezzel nem élő Völner-Schadl páros lényegében csak tiszteletét tette a Fővárosi Törvényszéken – egyelőre.
A vádlottak közé bekerült Schadl felesége és édesapja is, ők azt követően kerültek a képbe, hogy a már rácsok mögött ülő Schadl telefonon próbálta velük megszervezni, hogy a széfbe nagyobb összegeket, értéktárgyakat rejtsenek el. A család minden bizonnyal egyeztette a vallomást, pontosabban a vallomás mellőzését. Mind a ketten tagadták a vádiratban szereplő terheléseket.
A 22 vádlott közül eddig négyen beismerték a bűnösségüket, de ebben annak lehetett kulcsszerepe, hogy ők mind csak felfüggesztett börtönbüntetést kaptak. Schadlre 10, Völnerre 8 év várt volna, ha élnek a beismerés lehetőségével, rájuk minden valószínűség szerint február 23-án fog sor kerülni, mert előbb az összes többi terhelt következik. Így az mókás mondat is leírható, hogy:
sorban állnak, mint egy letiltási rendelvény.
„Beszédes, hogy a 22 vádlott közül csak ketten vállalták a nyilvánosságot, én úgy gondolom, hogy nem most kellene elbújniuk, hanem akkor kellett volna átgondolni a tetteik súlyát. Sajnos még korántsem állhatunk meg, a Mi Hazánkkal, ahogy eddig, úgy
a továbbiakban is reformokat sürgetünk a végrehajtások rendszerében.
Az előttünk álló hónapokban jogi segítséggel és parlamenti beadvánnyal fogjuk felvenni a harcot a népnyúzókkal szemben” – értékelt a helyszínen lapunknak Dr. Fiszter Zsuzsanna, a Mi Hazánk végrehajtási és hitelügyi szakpolitikusa.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!