A Gazdaságfejlesztési Minisztérium előtt tüntettek a postások több százan. Az eseményt a Kézbesítők Szakszervezete és a Postások Független Érdekvédelmi Szakszervezete szervezte, hangsúlyozták, nem elégedettek a postások helyzetével, hiszen még az inflációkövető fizetéseket sem adják meg a dolgozóknak.
A Batthyányi térről vonultak a tiltakozók a Minisztérium épületéig, hogy magasabb bért követeljenek. A postai dolgozóknak csaknem fele (12 ezer fő) a minimálbérért dolgozik, így különösen felháborítónak tartják, hogy az idei évre mindössze 2-3 százalékos béremelést ajánlottak.
Bár a legfrissebb hírek már arról szólnak, hogy ezt talán 10 százalékra emelik, de még ez is bőven alatta van a 25 százalékos inflációnak, a tüntetés főszervezője szerint legalább 20 százalékos béremelésre lenne szükség.
A felszólalók és a résztvevők is kritikával illették azokat a szakszervezeteket, akik aláírták a hároméves bérmegállapodást, mondván, „ez a munkavállalók elárulása”, nem lehet ugyanis tudni három évre előre, milyen mértékű lesz az infláció.
A tüntetésen felszólalt Pfeifer Tamás, a Postások Független Érdekvédelmi Szövetségének alelnöke, Tusz Ferenc, a Kézbesítők Szakszervezetének elnöke, de ott volt a Szolidaritás Autóbusz-közlekedési Szakszervezet (SZAKSZ) elnöke, Dobi István is.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!Azzal kezdte a beszédét, hogy se posta, se autóbusz-közlekedés nélkül „nem lenne élet, nem működne a gazdaság”. Majd kijelentette, hisz benne, hogy a postásoknak is sikerülni fog kiharcolni béremelést, majd rámutatott, a Volánbusz dolgozói 10-15 százalékos emelést tudtak elérni.