Molnár Zsolt napirend előtti felszólalásban érezte szükségét annak, hogy az ország nyilvánosságára adja: megfogyva bár, de az utódpárt még mindig Horn Gyula örökösének tartja magát és a pufajkás munkássága előtt tisztelegve hajt fejet.
Molnár szerint nem csak a szocialistáknak, de az egész országnak, sőt: az egész világnak így kellene tennie. A politikus úgy véli, hogy Horn emléke ellen lejárató kampány indult, miután a Mi Hazánk többedik felhívásának már eleget tett a Fürjes vezette kormányhivatal és jogellenesnek minősítette a Horn Gyuláról elnevezett sétányt.
Az MSZP képviselője reménykedve szólította fel a kormányt, hogy a Horn elleni antikommunista küzdelemből szálljon ki és azt hagyja meg a „radikálisoknak”. Molnár Zsolt megjegyezte, hogy mindig újra terítékre kerül Horn ügye, de szerinte Horn egy államférfi volt, akinek nagy szerepe volt a vasfüggöny lebontásában és emiatt már nem is annyira fontos, hogy a szovjetek oldalára állt a megszállás idején.
Molnár Zsolt Fidesz felé intézett felszólalása több reményből táplálkozhatott. Elég csak arra gondolni, hogy a Fidesz csak hosszú idő után tett bármilyen lépést arra vonatkozóan, hogy a saját törvényét betartsa az önkényuralmi rendszerekhez való viszonyulással kapcsolatban, de beszédes, hogy ezen az ülésnapon a Fidesz és az MSZP Finnország NATO- csatlakozása ügyében is együtt szavazott, miképpen közös pont még, hogy
sem az MSZP, sem a Fidesz által alakított kormányok nem tárták fel az úgynevezett ügynöklistákat és nem távolították el a „dicsőséges” szovjet katonák emlékművét sem a szabadságról elnevezett térről.
Molnár Zsoltról ezen túlmenően évek óta kering még az a soha érdemben nem bizonyított pletyka, hogy igencsak jó kapcsolatot ápol a kormánnyal. Ezt alátámaszthatja, hogy például Novák Előddel ellentétben Molnár nemzetbiztonsági bizottsági tagsága, tisztségviselése elé soha nem gördítettek akadályt Orbánék.
„Elképesztő, hogy azt a Horn Gyulát támadják így, aki új politikai kultúrát honosított meg Magyarországon. Szánalmas ez a politikai támadás és brutális beavatkozás Budapest belügyeibe” – mondta Molnár, de a legnagyobb felzúdulást az váltotta ki, amikor így fogalmazott:
„kétségtelen, hogy az 56-os szerepvállalás miatt merülhetnek fel kétségek”.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!