– Azt eddig is tudtuk, hogy Magyarországon sokak számára valójában lehetetlen normálisan megélni a fizetésükből, a helyzet tovább romlott, most már nem csak, hogy normálisan nem lehet megélni, hanem sehogy, ezért rengetegen kerestek maguknak másodállást. A magyar munkavállalók több mint harmadát másodállásra kényszeríti a magas infláció egy kutatás szerint. Magyarországon kilencedik hónapja csökken a fizetések vásárlóértéke. A KSH adatai szerint februárban már majdnem 8 százalékkal ért kevesebbet az átlagfizetés, mint egy évvel korábban – fogalmazott Lantos János, a Mi Hazánk munkaügyi kabinetjének elnöke.
– Élek a gyanúval, ismerve a KSH adatait, hogy ez a szám a valóságban még magasabb. De ez azt jelenti, hogy a magyar dolgozóknak legkevesebb 34 százalékát másodállásra kényszerítette az infláció
– tette hozzá.
– Gondoljunk bele, már a magas inflációt megelőző időszakban is milyen körülmények között dolgoztak a magyarok. Már első munkahelyükön is rengeteget kellett túlórázniuk, sokszor egyébként szabálytalan körülmények között, már így is csak valami ködös mítosz volt a napi 8 és a heti 40 óra, ennél átlagban jóval többet dolgoztak, és erre még rájön egy másodállás? Az ember felteszi a kérdést, hogy mikor van erre idejük? Vagy másképpen fogalmazva, mennyit töltenek egyáltalán otthon? Töltenek egyáltalán időt a családjukkal? Belegondolt valaki, ennek milyen össztársadalmi hatása lesz? – folytatta.
– És legfőképpen a kormány érzékeli ezt a problémát, vagy továbbra is annak bűvkörében van, amit Parragh László előirányozott, hogy olcsó munkaerőt kell adni a multiknak és kész? Vagy ha elvándorolnak a magyarok, majd jönnek helyettük az indiaiak és a pakisztániak?
– tette fel a kérdéseket.
A Mi Hazánk Mozgalom égetően szükségesnek tartja a fordulatot, felhívjuk a kormány figyelmét, hogy ez katasztrófához vezető út, és a jobb később, mint soha elven indítson el egy paradigmaváltást. A Mi Hazánknak megvannak a javaslatai erre, a legfontosabb lépés az, hogy legyen politikai akarat. A multikkal nem szabad kesztyűs kézzel bánni, rá kell őket bírni a magasabb bérekre. Az állami cégek esetében komoly átszervezésekkel a bürokrácia megnyirbálásával komoly összegek szabadíthatók fel béremelésre, a kkv-szektor esetében pedig új, magyarérdekű adópolitikára van szükség, hogy ki tudják termelni a béreket. Valamint azt is be kell látnia a kormánynak, hogy az infláció elleni küzdelemben nem vezethetnek sikerre olyan kommunizmusra emlékeztető intézkedések, mint például az árstop, mert az a helyzet, hogy az csak megnövelte az inflációt, de nem csökkentette – zárta gondolatait.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!