Folytatja a Mi Hazánk Mozgalom az aláírásgyűjtést, amiben azt követelik a kormánytól, hogy az engedély nélkül létesített fúrt és ásott kutak bejelentését ne kelljen a lakosságnak ez év végéig megtennie – hangzott el Szabadi István, a Mi Hazánk Mozgalom parlamenti képviselője és dr. Csereklye Krisztina, a Mi Hazánk Mozgalom váci szervezetének elnöke sajtótájékoztatóján.
Bár az agrárminisztérium áprilisban bejelentette, hogy nem kell majd illetéket fizetnie az utólagos engedélyeztetésért, a Mi Hazánk Mozgalom attól tart, hogy a nyilvántartás elkészítését követően később mégiscsak bevezethetnek valamilyen adót a magáncélú vízkivétel után – írja a Váci Napló.
Az már mi tesszük hozzá, hogy eredetileg Belgiumban is csak egy „költségmentes” regisztrációról volt szó, jelenleg pedig 4 különböző adót fizetnek a kutak után a gazdák. A témában videóriportot készítettünk.
„A Mi Hazánk Mozgalom egy országos aláírásgyűjtésbe kezdett azért, hogy az ásott és a fúrt kutak megsarcolása ne legyen mindennapos mondjuk egy egyszerű háztartásban élők számára sem. Már csak azért sem, mert a kormány 2016-ban kezdte el ezt a szigorítást, tulajdonképpen akkor kezdett a kérdéssel foglalkozni, hogy az ásott és a fúrt kutakkal kapcsolatban 80 méternél sekélyebb kutak esetében ugyan nem, de annál mélyebb kutak esetében már bejelentési kötelezettséghez kötötte. Ezt 2020-ban már szigorította, és tulajdonképpen onnantól kezdve ezt leszűkítette 50 méterre. Sőt, még annyit is szigorított rajta, hogy 2020-ban már azt is tervbe vette a kormány, hogy még az 50 méternél sekélyebb kutak esetében is legyen legalább egy regisztráció, egy bejelentési kötelezettség, hogy felmérjék a vízkészletet” – hangzott el Szabadi Istvántól.
Csereklye Krisztina a váci parkolási rend megváltoztatása kapcsán elmondta: mostantól már nem csak a belvárosban, hanem a külső részeken is, mint a Burgundia utca és az azon túlmenő részek is fizetni kell.
„Ami a legszomorúbb számomra – hallottuk -, hogy nem csak hétköznap, hanem a hétvégi időszakban is jókora, 400 forintos összeggel is sújthatják az ott parkolókat. A válaszban az hangzott el egykoron, hogy ez igazából a turista övezetre vonatkozik. Megkérdezném azt, hogy például a Burgundia utcában melyik turista fog már parkolni és a Duna-parton például jelenleg, miért nem üzemel az illemhelyiség? Ha már a turizmusról és ennek a bevételi forrásairól beszélünk, a Mi Hazánk váci szervezete nevében szeretném azt a javaslatot föltenni, hogy legalább kétórás türelmi időt hagyjanak, tehát aki templomba szeretne menni, vagy olyan dolgot szeretne intézni, ami rövidebb intervallumú, akkor legalább nekik biztosítsuk ezt a rövidebb távú parkolást, és ne sújtsuk őket további költségekkel.”
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!