A választások előtt viharos gyorsasággal „robbantak be” a politikába. A pornómilliárdos 2021 decemberében az ATV-ben azt nyilatkozta, hogy nem tudja kizárni a Megoldás Mozgalom kétharmados győzelmét. Az eredményt ismerjük, ha Gattyán György nem is, de a választók azért ezt a lehetőséget alaposan kizárták.
Ezt követően Gattyán úgy nyilatkozott, hogy az orosz offenzíva elvitte a magyar választópolgárok fókuszát a fontos dolgokról, úgy mint a digitalizáció és az egyéb okos megoldások. Amíg az emberek egzisztenciális küzdelmet folytatnak, addig nem fogja őket érdekelni az AI, a kriptopiac, vagy az egyéb olyan lehetőségek (és kihívások), amelyek Gattyán cégeinek a mindennapjait teszik ki a nyugat-európai irodaházaiban.
„Nem a bukta kicsi, hanem a pofátok nagy”
A MEMO-val kapcsolatban több vélemény, cikk, hozzászólás látott napvilágot, amelyek arról szólnak és szóltak, hogy a párt a Fidesz kreálmánya. Maga az ötlet, mert a rossznyelvek szerint Gattyánnak nem jutott volna eszébe sikeres üzletemberként egy ilyen vállalkozásba kezdeni. Tény, hogy a magyar adóhivatal és Gattyán érdekeltségei között egy 14 milliárd forintnyi vita van, amelyben évek óta vita, jogi eljárások tucatjai zajlanak. Ezt több helyen összehozták a párt alapításával, rosszindulatúan meg lehetne jegyezni, hogy talán a NAV írta, ihlette a MEMO alapítónyilatkozatát.
Trükkök százai
Az országgyűlési választásokra való felkészülés legfontosabb része az ajánlásgyűjtés, amit ha az ember becsületesen csinál, akkor nincs egyszerű dolga. Feltéve, hogy nem 1 óra alatt gyűjtik össze neki a városi cégek alkalmazottjai, pályázatokon nyertes vállalkozók emberei, hivatalnokok és ehhez hasonlók.
Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy egy olyan nagy társadalmi, állami beágyazottsággal rendelkező párt, mint a Fidesz-KDNP gond nélkül össze tudja gyűjteni az 500 érvényes ajánlást, ez ugyanúgy igaz az egyesült baloldalra, ha 2022 februárjáról beszélünk.
Akiknél éles a mérkőzés azok mindig azok a pártok, akik nem indultak még országos választáson, a jelöltjeik újak, aktivistáik jó része nem, vagy alig foglalkozott még ilyennel. Talán a legfontosabb, hogy nem pénzért gyűjtik a szignókat. 2022-ben ez a művelet az addigra már 4 éve építkező Mi Hazánknak sikerült, a párt országos listát állított, majd végül be is jutott.
A meglepetés sem maradt el. Gődényéknek és Gattyánéknak szintén sikerült. (Sikerült még a kutyapártnak, de nekik valós a társadalmi támogatottságuk, róluk ebben az összefüggésben nem írunk.)
Előbbiről azt kell tudni, hogy nem az első kamupártja volt a NÉP, így tehát bármennyire is perverz a kijelentés, de
az, hogy Gődény György átlépte a listaállításhoz szükséges ajánlási küszöböt, igenis nevezhető papírformának. A szó mindenféle értelmében.
Aztán bebizonyosodott, hogy ez a forma tényleg csak papíron létezik, papíron, ami sok dolgot elbír. Az aláírásgyűjtésnél valószínűleg több volt a szabálytalan náluk, mint a szabályos, de a feljelentések az NVI-ről akkor is és Gődény korábbi kamupártjai esetében is lepattantak. Gődény Görgy pártja azt képviselte, hogy nincs is koronavírus. Tehát nem azt, hogy ez egy mesterségesen ránk szabadított kór, nem azt, hogy ne legyen kötelező az oltás, hanem egyenesen azt, hogy az egész nem létezik. Nem nehéz kitalálni, hogy ezzel melyik párttól vettek el szavazatokat és azt sem, hogy vajon miért nem vizsgálták ki a szabálytalan ajánlásgyűjtéseiket. A NÉP végül 40 ezer voksot kapott.
Vissza a „Megoldáshoz”
„A Megoldás”. Szerényen csak így hivatkozza magát a közösségi médiában a pornómilliárdos mozgalma, akiknek aktivistáik nem voltak, nem is lehettek, mert egy ilyen hálózatot két hónap alatt nem lehet felépíteni. Emlékeztetésként újra:
a Megoldás Mozgalom 2021 decemberében jelentette be választási indulását, 2022 februárjában már kezdődött az ajánlásgyűjtés.
A sikeres kopogtatás érdekében a MEMO azt állította csatasorba, amije volt. Ez a pénz. Gattyán pénze. Egyik napról a másikra lettek pultjaik és lettek a pult mögött álló embereik. Ezeknek az embereknek, „aktivistáknak” a többsége a világon semmit nem tudott mondani a MEMO programjáról, de magával a magyar választási rendszerrel sem voltak jellemzően tisztában.
Bács-Kiskun megye 02-es OEVK-ban példának okáért egy influencer jött rá, hogy ő mindig ebben látta a megoldást. Mármint a digitalizációban. A MEMO jelöltjével az aláírásgyűjtésnél nem lehetett találkozni, a pártot ez az aktivista-influencer „képviselte”, aki a politikában teljes mértékben ismeretlen. Akik pedig Kecskeméten mégis ismerik, azok egy dolgot szoktak róla mondani: kevés munkát csinál ingyen.
Kétezerért mentek az ajánlások
Annak idején megírtuk, hogy
az ajánlásgyűjtési időszak hajrájában Gattyánék már 2000 forintot fizettek egyetlen egy darab ajánlásért,
de ami még pofátlanabb, hogy ezt nyíltan hirdették azok számára, akik korábban elérhetőséget adtak meg a pornómilliárdos szervezetének. Nos, szerkesztőségünk adott, számítottunk erre, meg arra, hogy az adatbázist kezelőnek nem fog feltűnni.
„Kedves Támogatónk! Fogjunk össze az utolsó hajrában! Segítsd közvetlenül körzeted jelöltjét Somodi Károlyt! Idődért és segítő munkádért, a gyűjtésért cserébe (nettó) 2000 Ft-ot ajánlunk fel érvényes aláírásonként. Segítségedre van az alábbi link, hogy biztos lehess benne az aláíró a körzethet tartozik-e! https://vtr.valasztas.hu/ogy2022/valasztasi-informaciok/szavazohelyiseg-keresesHa szeretnél segíteni kérlek, most vedd fel a kapcsolatot Jelöltünkkel az alábbi telefonszámon. MA KELL a segítség, mert holnap már le kell adnunk minden ívet! Bízva egymásban, hívd a jelöltünket a +36306323823-as telefonszámon! Megcsináljuk!! Köszönettel, MEMO” – írták levelükben.
Ha valaki azt gondolja, hogy a fentebb említett kétezer/ajánlás nem csak az aktivistákra, hanem bárkire vonatkozott, ergo ennyiért vásárolták meg a támogatásokat, annak igaza lehet. Annál is inkább, mert ebben az értelemben aktivistái a MEMO-nak nem voltak, ráadásul választásjogi értelemben és egyáltalán a magyar politikában nincs olyan, hogy „aktivista”. Nem létezik. Következésképp bárki kinevezheti magát aktivistának. Bármennyi időre. Akár arra a 3 percre, amíg odasétál a pulthoz, előveszi a lakcímkártyáját, aláír, megkapja a pénzt, majd lezárja politikai aktivista- karrierjét az illető.
A párt végül meghaladta az 1 százalékot április 3-án, ez kevesebb mint 60 ezer szavazat lett, de a kampánytámogatást ezzel realizálták, bár rászorulva nincsenek.
2023-2024
Ennyit a rövid múltról, nézzük mi van most! A kamupártgyanús formációk közül a MEMO a legérdekesebb. Azt nem lehet mondani, hogy a választások után életre kaptak, de azt sem, hogy eltűntek. Amennyiben a Fidesz hozta volna létre, vagy legalábbis bábáskodtak volna az ötlet fölött, akkor gondolkodhattak volna úgy, hogy
érdemes egy olyan kamupártot gründolni, amely csúcsra járatva több választást megél és létezési kreditjeit sem kell minden szavazás előtt újraépíteni.
Gattyán György személye, imidzse alkalmas erre, korábban volt már politikai próbálkozás a menő üzletember képmásával, igaz a prototípus kissé prolibb kivitelben érkezett. Berki Krisztiánnak (Rogán Antalnak?) szintén sikerült főpolgármesterjelöltté válnia, pedig hát Budapesten ehhez nem 500 darab szignó kell ugyebár…
Berki Krisztiánt nem régen magához szólította a Teremtő, Berki öngyilkos lett. Úgy érezte, az az érzés támadt, támadhatott benne, hogy ő itt már senkinek nem hasznos többé. Ezért végzett magával. A túlvilágon jókat beszélgethetnek VV Fannival. De ez egy másik történet, zárójel bezárva.
A Megoldás Mozgalom azóta elindult néhány időközi választáson, kivétel nélkül ott, ahol nem jött rosszul a Fidesz stratégiájának egy digitális ügyekről beszélő, globalista ízű, liberális oldalra húzó, összetéveszthető, rózsadombi attitűddel rendelkező jelölt.
Ennél beszédesebb, hogy Gattyán cégeinek érdekeltségeinek különösebb bántódása nem esett, ami egy évszázados demokráciában nem hír, de egy néhány évtizede működő demokráciában az.
Ide tartozik még, hogy a MEMO politikai akadémiát indított, ahol egy sor olyan előadó lép katedrára, akik a NER üzleti köréhez tartoznak. Köztük van Yvonne Dederick, aki amellett, hogy emlékezeteset futott a Viasat3 „Feleségek luxuskivitelben” c. műsorában, évekkel ezelőtt a TV2 tulajdonosi körében volt, vezérigazgatóként is funkcionált.
A MEMO esetében kérdés, hogy mihez kezdenek a választásokon 2024-ben. Lesz-e Gattyán Györgyből EP listavezető? A politikai belső Megoldás-gömb vajon melyik településekre fog rábökni? Hol tudnak, hol akarnak elindulni? Hol sikerül, hol nem sikerül majd összegyűjteni azokat a bizonyos aláírásokat? Megkérdeztük a párt regionális igazgatóját.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!