A KSH adatai alapján számuk a 65-69 év közötti korosztályban nőtt a leginkább. A nyugdíjas szervezetek szerint a jelenség egyáltalán nem örömteli, mert azt mutatja, hogy a magyar nyugdíjrendszer valójában elszegényíti a nyugdíjasokat – számol be róla az ATV Híradó riportja.
Köszönjük annak a 78 éves tanárnak aki visszament és legalább a matematikaórát az egyik fővárosi intézményben megmentette
– fogalmazott Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke az ATV Egyenes Beszéd című műsorában. Az eset egyáltalán nem egyedi.
Az elmúlt időben drasztikusan megemelkedett a nyugdíjasként munkát vállalók száma a 65-74 évesek körében. A KSH adatai szerint a növekedés elsősorban a hetven alatti korosztályok esetében szembetűnő:
három év alatt a dolgozó férfiak aránya 33 százalékról 47 százalékra ugrott, míg a nők esetében 24 százalékról 36 százalékra emelkedett.
A nyugdíjasok foglalkoztatása egyébként a cégek körében is népszerű, hiszen nem csak rugalmas munkaerőként számítanak rájuk, akik könnyen munkába állíthatóak, de a foglalkoztatási szabályoknak köszönhetően viszonylag könnyen megszüntethető a munkaviszonyuk mindkét oldalról.
Az Atv beszámolójából az is kiderül, a munkát kereső nyugdíjasok mintegy kétharmada (60-70 százaléka) kényszerből keres állást, ugyanis képtelen megélni a nyugdíjából.
Ők tehát még valahogyan ki tudják egészíteni megalázóan alacsony nyugdíjukat. Azok viszont, akik koruk és egészségi állapotuk miatt nem tudnak munkát vállalni, kilátástalan helyzetbe kerültek.
,A nyugdíjrendszernek az a sajátossága hogy minél régebb óta nyugdíjas valaki annál inkább elszegényedik a nyugdíjasoknak az a része van nehéz helyzetben akik idősebbek alacsony nyugdíjjal, ők viszont nem tudnak se a koruk se az egészségügyi állapotuk miatt munkát vállalni
– fogalmazott Juhász László, a Nyugdíjas Szervezetek Egyeztető Tanácsának (NYUSZET) elnöke.
Kiemelt képünk illusztráció
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!