– A napokban nyílt testületi ülést tartottak Kazincbarcikán, ahol vérlázító módon vették napirendre a balatonszepezdi ifjúsági tábor eladását. Ezért szervezett a polgármesteri hivatal elé aláírásgyűjtést a Mi Hazánk Mozgalom. A testületi ülés kezdetekor azonban befejeztük a standolást, majd a párt kazincbarcikai alapszervezetének elnöke, dr. Fiszter Zsuzsanna és egy szimpatizáns a nyilvános testületi ülésen kifeszített egy molinót, amin ez a szöveg állt: Nem eladó a táborunk – fogalmazott a Mi Hazánk közleményében nemrégiben, és erről kérdeztük magát az érintettet, Dr. Fiszter Zsuzsannát, a párt végrehajtásügyi szakpolitikusát.
A rendőrök – állításuk szerint – az akcióról a Facebookra feltöltött fénykép alapján szereztek tudomást és ezért érkezett a városházára intézkedni a Kazincbarcikai Rendőrkapitányság vezetősége, összesen hét rendőr. A helyszíni eljárás alatt látványosan kísérgették dr. Fiszter Zsuzsannát, akit igazoltattak is. A politikus nem ismerte el, hogy a molinó kifeszítésével szabálysértést követett volna el, mivel álláspontja szerint a kinti rendezvény befejezésre került és a testületi ülésen egy flashmob akció volt.
A Mi Hazánk Mozgalom szerint ez az eljárás nem szólt másról, mint politikai nyomásgyakorlásról. A demokráciaideficitet mutatja a kazincbarcikai balos városban ez a rendőri intézkedés, ami jelentősen túlment a szükségszerűségen, hiszen egy nőre hét rendőrt vezényeltek ki. Reméljük, ha bűncselekmény történik a városban, oda is ekkora erővel – egy osztályvezetővel, egy nyomozóval és 4 járőrrel – vonul majd ki a kapitányság vezetője!
– 9:30-kor a rendőrségi irattal ellentétben én a testületi ülésteremben voltam és készültünk, hogy kifeszitjük a molinót. 9:40 körül volt kifeszítve pár percre, tehát 5 percre se
– mutatott rá Dr. Fiszter Zsuzsanna.
– Ezt követően több képviselő is említette, hogy több rendőr van az épület előtt. Én fogtam magam és kinéztem, hátha ismerem őket és megkérdezem, mi történik. Kiértem, majd egyből hét rendőr állt körbe. Köztük volt a rendőrkapitány, egy nyomozó, négy járőr és egy osztályvezető, aki kísérgetett igazoltatás címszóval a testületi ülésen, és az élettársa pedig bent ült mint alpolgármester
– fejtette ki.
– 8-tól fél 9-ig gyűjtöttünk aláírást a hivatal előtt, amire volt engedély. A határozat szerint személyes meghallgatást kérek. Azt írják a határozatban, hogy feljelentések érkeztek, közben meg állítólag a Facebookról tájékozódtak – mutatott rá az ellentmondásos rendőrségi indoklásra.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!