daextlwcn_print_scripts(false);

A DK-tól a Jobbikig bármit megtenne a hazai baloldali ellenzék azért, hogy ne támogasson egy kormányzati intézkedést, politikai haszonszerzésből még a koronavírus-járvány okozta vészhelyzet meghosszabbítását, és a kormány által eddig meghozott védelmi intézkedések országgyűlési megerősítését sem támogatja. Indoklásuk szerint a törvény csak Orbán Viktornak adna tejhatalmat, mivel a tervezetben nem szerepel a törvényt hatályban tartó időkorlát. A valóság azonban ezzel szemben az, hogy az előterjesztés feketén-fehéren kimondja: a rendelet a veszélyhelyzet megszűnéséig biztosítja felhatalmazást.

Miközben a koronavírus Magyarországot sem kíméli, a járványnak pedig már 6 halálos áldozata is van, a hazai balliberális ellenzék, ahelyett, hogy támogatná a védelmi intézkedések törvényi szintű megerősítését, újabb kisstílű politikai játszmába kezdett. Erejüket fitogtatva még hétpárti egyeztetést is kezdeményeznek holnapra. A Gyurcsány Ferenc (DK), Jakab Péter (Jobbik), Keresztes László Lóránt (LMP), Szabó Tímea (Párbeszéd) és Tóth Bertalan (MSZP) által aláírt közlemény szerint az ellenzéki pártok azt kezdeményezik, hogy még a hétfői plenáris ülés előtt legyen egy valamennyi parlamenti frakció részvételével zajló egyeztetés a kormánnyal a “felhatalmazási törvényről”. Ebből is látszik, az egyesült balliberális tömb képtelen nemzetben gondolkodni, az utolsó pillanatig politikai okokból taktikázik, miközben emberi életekről van szó.

Az egyetlen ellenzéki párt, melynek parlamenti képviselői támogatni fogják a veszélyhelyzet meghosszabbítását, a Mi Hazánk Mozgalom.

Dúró Dóra, a párt elnökhelyettese közölte,  nincs helye pártpolitikai alkuknak a veszélyhelyzet idején, így képviselői csoportjuk támogatja annak meghosszabbítását. – Emberéletekről lehet szó, amelyeket áruba bocsátani elfogadhatatlan – hangsúlyozta a képviselő.

Ismert, Varga Judit, igazságügyi miniszter a koronavírussal szembeni védekezésről szóló javaslatot nyújtott be az Országgyűlésnek. A javaslat célja, hogy a kormány által eddig meghozott intézkedéseket az Országgyűlés megerősítse, valamint felhatalmazást adjon a kabinetnek további, a koronavírus elleni küzdelemhez szükséges intézkedések megtételére. A járvány alatt – mint írták – biztosítani kell minden szükséges eszközt a lehető leghatékonyabb cselekvéshez, arra az esetre is, ha az Országgyűlés nem tudna a szokásos menetrendben ülésezni. – A járvány terjedésének lassítása és negatív hatásainak enyhítése érdekében a kormánynak továbbra is felelős döntéseket, adott esetben szokatlan és idegen korlátozásokat kell hoznia, amelyek betartása, az összefogás és a fegyelmezettség a legfontosabb feladatunk – érvelt az Igazságügyi Minisztérium. A tárca hangsúlyozta,

a felelősség a parlamenti frakcióknál van: a törvényjavaslatról az Országgyűlés csak akkor dönthet, ha eltér a házszabálytól, amihez a parlamenti képviselők négyötödének támogatása szükséges. A kormány ezért arra kér minden, a magyar emberek egészségéért felelősséget érző parlamenti pártot és képviselőt, hogy támogassák a házszabálytól való eltérést, és a lehető leghamarabb vegyék napirendre a törvényjavaslatot.

A tervezet a járványügyi védekezés akadályozásának új tényállásával szigorítaná a Büntető Törvénykönyvet is. Az előterjesztés szerint a jövőben több évnyi szabadságvesztést is kaphat az, aki valótlanságokat, álhíreket közöl, mivel azok alkalmasak lehetnek a pánikkeltésre, vagy akár akadályozhatják a védekezés eredményességét.

A koronavírussal szembeni védekezésről szóló javaslat elfogadásához ugyan 2/3-os többség kell, azt ezt megelőző, házszabálytól való eltéréshez a jelenlévő képviselők 4/5-nek igen szavazatára van szükség. Feltehetően ezt használja most ki a balliberális ellenzék, amely számos olyan kifogást emelt, melyek nem állják meg a helyüket.

Valójában a kormány támadása és a politikai haszonszerzés vezetheti a DK, a Jobbik, az MSZP, az LMP, valamint a Párbeszéd képviselőit is.

Az általuk felhatalmazási törvénynek keresztelt, valójában a megfelelő védekezést célzó javaslat ellen olyan elképesztő kifogásokkal álltak elő, mint az, hogy a benyújtott javaslat nem tartalmazza a felhatalmazás időbeli korlátját, ami így korlátlan hatalmat ad Orbán Viktor kezébe.

Szabó Tímea (Párbeszéd) a Jövőtv.hu-nak azt mondta, akkor tudja támogatni és elfogadni a Lex Covid-javaslatot, ha maximum 90 napos időkorláttal működik a rendeleti kormányzásra való felhatalmazás, amelyet szükség esetén a parlament meghosszabbíthat. A Párbeszéd azt is elengedhetetlennek tartja, hogy az Alkotmánybírósághoz a frakcióvezetőkön keresztül rövid határidejű döntéssel lehessen fordulni.

Szabó Tímea leszögezte: „az eredeti verziót sem támogatni, sem megszavazni nem fogjuk.”

Az MSZP közleményben tudatta,ők sem szavazzák meg Orbán tejhatalmát,

az MSZP nem lesz partner abban, hogy segítséget nyújtson egy olyan törvény elfogadásához, amely határozatlan időre kiszolgáltatná Magyarországot, a magyar embereket Orbán Viktor szeszélyeinek.

Jakab Péter, a Jobbik elnöke a Magyar Hangnak adott interjújában ugyancsak azt nehezményezte, hogy a rendkívüli helyzetnek nincs időkorlátja, és semmi nem indokolja, hogy Orbán Viktor élethosszig tartó felhatalmazást kapjon.

– Azt ugyanis királyságnak hívják – fogalmazott Jakab, aki azt vizionálta, a Fidesz Orbán Viktorra bízná, meddig tartson a veszélyhelyzet, vagyis meddig lehessen a parlament nélkül kormányozni.

– Ha ő úgy ítéli meg, akkor 2 évig, ha úgy, akkor 4 évig. Addig sem parlament, sem választás. A kétharmad már nem elég, nekik minden kell. Ehhez nem asszisztálhatunk. (…) Még az ókori Rómában is csak korlátozott ideig választották a diktátort, 6 hónapra. Úgy tűnik, hogy Orbán Viktornak ez sem lenne elég – mondta a Jobbik elnöke.

Nos, a fenti kritikákkal szemben az igazság az, hogy a törvényjavaslatban egyértelműen szerepel, hogy a rendelet a veszélyhelyzet megszűnéséig biztosítja felhatalmazást.

„A javaslat egyértelművé teszi, hogy a felhatalmazás adása és a speciális szabályok megalkotása kifejezetten a Kormány által kihirdetett, a rendelet szerinti, az élet- és vagyonbiztonságot veszélyeztető tömeges megbetegedést okozó humánjárvány megelőzése, illetve következményeinek elhárítása, a magyar állampolgárok egészségének és életének megóvása érdekében elrendelt veszélyhelyzetre vonatkozik. A szabályozás egyértelművé teszi, hogy más veszélyhelyzetben a szabályozás nem alkalmazható, a szabályozás kizárólag erre a különleges jogrendi helyzetre vonatkozik” – olvasható a törvénytervezetben.

Mindezek alapján úgy tűnik, az ellenzék mindössze újabb színjátékot kreált a valóságból, természetesen közösen fellépve, fittyet hányva a nemzeti minimumra, és az emberek biztonságára.

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);