daextlwcn_print_scripts(false);

A közelgő Európa-bajnokság otthona a szebb sorsra érdemes Németország lesz, ahol az eseményre való készülés már most komoly feszültség tárgyát képezi. A berlini rendőrfőnök, Barbara Slowik például attól tartott, hogy ezen jeles esemény miatt ismét előkerülnek az általa oly gyűlölt fekete-piros-arany zászlók, így gyorsan leszögezte: a hatósági személyek számára tilos a nemzeti zászló használata, ide értve a középületekre való kitűzés tilalmát is. A hírt Slowik a Tagesspiegelnek adott interjújában is megerősítette. 

Elkötelezettek vagyunk a semlegesség mellett

– hangzott el az elképesztően nevetséges érv. Szerinte ugyanis a “világ minden tájáról érkező szurkolók” azt gondolnák, “a rendőrség nem pártatlan”, ha a rendőrautókon német zászlókat látnának. Nem tudni, hogy Németországon kívül van-e még olyan ország, melynek lakói felháborodnának, ha Németországban német zászlókat látnának a német rendőrautókon. A pártok mindenesetre egyetértenek, szerintük ugyanis jó döntés született.

A baloldali SPD belügyi szakértője úgy nyilatkozott, a “patriótákat” amúgy sem arról ismerik fel, hogy nemzeti zászlókat lengetnek.

A patrióták megértik, hogy ez egy sportesemény, 2,5 illió vendéggel és több száz millió tévénézővel. Ez egy nagyszerű lehetőség Berlin számára. Nekünk jó házigazdáknak kell lennünk

– magyarázta. (A szóválasztás is tökéletes, ugyanis a patrióta nem a föld és a vér elvében hisz, számára “testvér” mindenki, aki az ország állampolgára, és annak határain belül él. A “radikálisabb” patrióták esetleg megkövetelik, hogy a befogadó ország kultúráját és nyelvét magáénak vallja az illető, de ha ennek is eleget tesz, akkor számára “német” mindenki, aki ott él, származástól függetlenül.)

Burkard Dreggel, a CDU belpolitikai szóvivője is megerősítette, a rendőrfőnök döntése “jogilag nem kifogásolható”. Ő azonban sajnálja, hogy Németország hivatalos zászlaja tiltás alá került, szerinte ugyanis a fekete, piros és az arany “az egységet, a jogot és a szabadságot képviselik, a Németországgal való azonosulás tehát a szabadságot, a jogállamiságot és a demokráciát jelenti” – hogy ezt honnan szedte, nem világos. Az pedig szintén kérdés, hogy a megszállt Németországban ezekből melyik érvényesül. Ellenben párttársa, Kai Wegner már úgy nyilatkozott, a zászló tilalma támogatandó, hiszen a “rendőrségnek semlegesnek kell maradnia”.

A hatóságok a döntés indoklásakor az angol szurkolókat hozta fel példának. Szóvivőjük szerint ugyanis, ha az angol drukkerek azt látják, hogy Berlinben, az őket kísérő rendőrök autóján német zászló van, “az konfliktust okozhat”. “A szurkolóknak az a benyomása támadhat, hogy a rendőrség részrehajló” – magyarázta.

A globalista lap az AfD véleményére nem volt kíváncsi.

A nemzeti zászlót nem csak a baloldal veti meg, hanem a teljes politikai elit

Más szövetségi államok egyébként nem érzik úgy, hogy a német zászló bárkit is sértene, ezért nem is tervezik azok betiltását. Ez egyedül Berlinben lesz érvényben.

A rendőri szakszervezetek nem értenek egyet a döntéssel. Szerintük ugyanis attól, hogy egy német rendőr büszke a hazájára, és szorít a válogatottjának – és ezt ki is mutatja, még el tudja látni a feladatát, méghozzá részrehajlás nélkül. A Biss egyesület kissé cinikusan úgy nyilatkozott a hír hallatán:

Felmerül a kérdés, vajon az Olimpiai Stadionba kivezényelt egységek énekelheti-e a német himnuszt, vagy erre az időre vissza kell vonulniuk a folyosókra?

Nem mindig fontos a “pártatlanság”

A zászlótilalom egyébként csak a nemzeti zászlókra vonatkozik. Más esetekben egyáltalán nem fontos a berlini rendőrfőkapitány számára, hogy a “semlegesség látszatát” keltse. Az LMBT-lobbit jelképező színes posztó például minden középületen kint lehet (a degeneráltak azt állítják, ez az ő “szivárványos” zászlajuk, ám a valódi szivárvány színösszetételétől eltér az általuk használt verzió). Sőt, Slowik szerint az életellenes lobbit képviselő lobogónak még a rendőrautókon is helye van

Ilyenkor még a homokos hónap és az éves vonaglásuk idején sem jelent problémát, ha a rendőrség “részrehajló” és még a pártatlanság látszatát is sutba dobva nyíltan foglal állást az egyik oldal mellett. 

Igaz, a “német” válogatott is szívesebben képviseli a “sokszínűség” és az LMBT-lobbit, mint a német népet, és Neuer is sokkal boldogabban viseli az LMBT-s csapatkapitányi karszalagot, mint a német trikolórt, így lehet, annyira nem is lesz feltűnő, hogy a német zászlók helyett mindenhol az LMBT-lobbi jelképeivel találkozhatnak majd a Berlinbe érkezők. Az már persze más kérdés, hogy – ellentétben a német zászlóval – a homoszexuálisok és egyebek által használt posztó tényleg megbotránkoztat sok egészséges embert, az arab és afrikai országok szurkolóiról nem is beszélve…

Kiemelt képünkön Barbara Slowik – Fotó: dpa

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);