Ünnepi hangulatú adásként vezette fel Lampé Ágnes az ATV Öt című műsorának legújabb adását, amelyben a megszokott négy vendég elemezte, értékelte a mögöttünk hagyott esztendő legfontosabb fejleményeit. A beszélgetés ünnepi jellege abban is megmutatkozott, hogy a véleményalkotók az öltöny-nyakkendő kombinációval ültek be a stúdióba, de még ezen kívül is volt olyan elem, amely nem mindig jellemzi a beszélgetést.
Ez az elem nem más mint maga a valóság, ráadásul egyenesen a jobboldali elhajlással nemigen vádolható Ceglédi Zoltántól. Ceglédi korábban még a Heti Hetest is megjárta, emlékezhetünk arra, hogy a magyar politika jobb oldala ebben a műsorban (sem) kapott túlságosan sok jó kritikát a szereplőktől. Ceglédi Zoltán néhány évvel ezelőtt még Donáth Anna brüsszeli tanácsadójaként működött, egy interjúban pedig arról vallott, hogy már a 2022-es választásokra szerette volna felépíteni a hölgyet Orbán Viktor kihívójaként. Az elemző bevallása szerint ez a munkakapcsolat (miután kiderült) megszűnt, de az előttünk álló években érdekes megfigyelés tárgyát képezheti majd, hogy Donáth csillaga merre halad, különösen annak tekintetében, hogy a Momentum regnáló elnöke (Gelencsér Ferenc) újévkor maga írta, hogy a baloldali ellenzéken belül Donáthnak van a legtöbb kompetenciája Orbán leváltására.
És akkor hazalátogatott az elemző – „áll még az Ősz Peterdi háza”
Akárhogyan van, az objektíven kijelenthető, hogy Ceglédi azon elemzők közé tartozik, akik véleménye nem mindig fedi a balliberális szalonok (Lengyel László, Antal Attila, Kéri Lászó és társaik) világában megszokott kánont.
Ceglédi Zoltán arról beszélt, hogy a gazdasági és társadalmi válság 2024-ben szerte Európában a szélsőséges pártok megerősödését fogja hozni, mert nekik vannak egyértelmű válaszaik. A magyar viszonyokban ide a Mi Hazánkat sorolja, jóllehet a mozgalom vezető politikusai a legtöbb esetben vissza szokták utasítani a szélsőjobboldali jelzőt, de értelmetlen lenne ezen rugózni. Az elemző többek között azt a megállapítást tette, hogy Magyarországon Orbán Viktorhoz nagyon kevesen tudtak felnőni, ha azt nézzük, hogy kinek van meg a hétköznapi, bérből élő emberhez és az ő problémáikhoz való kapcsolódás, ebből következően a velük való „szintkommunikációra való képessége”.
Az ellenzék ilyen szereplőt nem igazán tudott kimunkálni, kivéve azt a politikust, aki még mindig Ásotthalmon él, annak ellenére, hogy azóta már parlamenti képviselő lett
– mondta.
Ezt követően a Budapestről nehezen érzékelhető politikai probléma ismertetésével folytatta, ugyanis Ceglédi a karácsonyi szünetben hazalátogatott az ország déli vidékére, ahol olyan dolgot tapasztalt, amit a Magyar Jelen olvasóinak egészen biztosan nem kell bemutatni, ellenben mondjuk a kizárólag 444-et követőkkel. Ez az illegális bevándorlás.
„A szüleim a déli határnál laknak és az a nagy büdös helyzet, hogy nem tudtunk úgy semerre menni apámmal, hogy ne bandukoljanak menekültek az út szélén. Hogy ne lássunk árokba borult embercsempész-autókat. Ne lássunk egy valóságot, ami tök más, mint amit egyébként Budapest közepén meg szoktak írni a jó módban, izoláltan élő, jellemzően angol nyelvű híreket olvasó emberek”
– hangoztatta a politológus.
„A 2022-es eredmény egyik tanulsága, hogy az emberek nem maguk fölé akartak olyat választani, aki letekint, lenéz rájuk és problémáikra, ezért bukott el Márki-Zay Péter” – tette hozzá.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!