daextlwcn_print_scripts(false);

Több településen is olyan politikusokat választottak meg polgármesternek, akik ellen büntetőeljárás indult. Voltak azonban olyan önkormányzatok, ahol leváltották a meggyanúsított, vád alá helyezett politikusokat. Zuglóban és Badacsonytomajon is nagy pofonba szaladt bele az idáig hivatalban lévő polgármester – írta meg a 24.hu.

Tát Margitról jogerős bírósági ítélet mondta ki, hogy költségvetési csalást és okirat-hamistást követett el. Méhkerék lakosait ez nem zavarta, a fideszes politikust 75 százalékos többséggel választották meg a település élére. Korábban egyébként ugyanez a polgármester felfüggesztett börtönt kapott, és megfosztották a polgármesteri tisztségétől, az emiatt kiírt időközi választást is simán megnyerte két évvel ezelőtt.

Simonka György, Békés vármegye helyi „kiskirálya” 2022-ben nem is indult a Fidesz színeiben, olyan súlyos bűncselekmények elkövetésével vádolják. Ő 2006 és 2014 között volt Pusztaottlaka polgármestere, idén pedig 69 százaléka a szavazópolgároknak úgy érezte, jó lenne, ha ismért Simonka vezetné a települést. Kihívójának esélye se volt a „sokat próbált” fideszessel szemben. A képviselő-testületben ráadásul az összes képviselő az ő embere lesz. Így

Simonka most már csak a büntetőpere miatt aggódhat: az ügyészség nyolc és fél év fegyházat és teljes vagyonelkobzást kért a politikusra. Ha szabadságvesztésre ítélik, akkor nem lehet tovább polgármester.

Balogh Józsefnek 2016-ban kellett lemondania a fülöpszállási polgármesteri posztról, mert tíz hónap felfüggesztett börtönre ítélték, mivel ököllel többször arcon ütötte élettársát, bár ő egy „vak komondorra” fogta az egészet. Az egykori fideszes képviselő most 50 százalékot kapott, amivel megelőzte a 37 százalékos második helyezettet. De Békéscsabán sem igazán érdekelte a választókat, hogy Magyar Péter támogatottjainak, a Patriótáknak, listás befutója egy exfideszes, majd miépes politikai kalandor, akinek cégei rendre „elfelejtik” befizetni az adót.

Nem mindenhol jött be

Voltak azonban olyan települések, ahol következménye is lettek a polgármester körül kipattant büntetőeljárásoknak. Kozármisleny polgármestere, Bíró Károly búcsúzott tisztségétől. Őt korábban hűtlen kezeléssel vádolta az ügyészség. Ettől függetlenül így is kapott 33 százalékot, ám ez kevésnek bizonyult kihívójával szemben, akit a választók 49 százaléka támogatott.

A szintén hűtlen kezeléssel vádolt fideszes Elek Sándor szoros küzdelemben, alig 1 százalékkal kapott ki.

Nagyot bukott viszont Horváth Csaba MSZP-s polgármester, aki csak harmadik lett Zuglóban. Horváth még az ismert ügyei ellenére is kapott 21 százalékot. Nemcsak a győztes momentumos Rózsa András, hanem a fideszes jelölt, Borbély Ádám is megelőzte. Az MSZP-s politikust több mint két éve gyanúsították meg befolyással való üzérkedéssel a XIV. kerületi fizetős parkolási rendszer kapcsán.

A legnagyobb meglepetést Krisztin N. László badacsonytomaji polgármester bukása okozta, aki 22 éve vezeti a települést. A politikus egy 2,4 milliárd forintos uniós támogatás felhasználása miatt került bajba, amelyet vizsgált az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) és az adóhatóság is. Kihallgatták két ciklus teljes képviselő-testületét, beidézték és rabosították a városháza tucatnyi dolgozóját, mivel a támogatás terhére fizettek ki nekik egymillió forint körüli összegeket jutalom gyanánt. A költségvetési csalással és okirat-hamisítással gyanúsított politikust az egyik volt alpolgármestere, Hartai Béla verte meg öt százalékpontos különbséggel.

Kiemelt képünkön Balogh József, Tát Margit és Simonka György, fotók: UJVÁRI SÁNDOR / MTI, IVÁNDI SZABÓ BALÁZS / 24.HU, ROSTA TIBOR / MTI

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);