daextlwcn_print_scripts(false);

A Hunnia-ügyben néhány nappal ezelőtt kegyelmet kapott az utolsó három elítélt, akiket annak ellenére hurcoltak novemberben újra börtönbe, hogy a bíróság már megállapította: mindannyian évtizedek óta hasznos tagjai a magyar társadalomnak. 

Szücsi Frigyes, Tián Csaba és Piller Gergely szabadok, otthon tölthetik a karácsonyt. Szokás mondani, hogy minden jó, ha a vége jó. Ebben az esetben ez a legkevésbé sem igaz. 17 év folyamatos vegzálást és annak következményeit nem lehet figyelmen kívül hagyni még akkor sem, ha arról újabb hír érkezett: Szücsi Frigyes régész folytathatja hivatását, az ő esetében ugyanis az ítélet ezt is megtiltotta volna. Szücsi Frigyes az MTA köztestületi tagja, régész-történész, szakterülete az avar kor.

A Hunnia-ügy legismertebb alakja Budaházy György, akit szabadulása után többször kérdeztünk. Úgy tűnik ha lépésről lépésre is, de a 2006-os hősök apránként vissza tudnak illeszkedni a hétköznapok világába. Önmagában annak a eljáráscunaminak a méltósággal viselése, amin Budaházy és családja keresztül ment már alkalmas arra, hogy nevelő hatása legyen a feltörekvő nemzedék számára.

Az MSZP nem így gondolja

A támogatottságban láthatatlanságig süllyedt szocialisták társelnöke az azonnali kérdésre kapott parlamenti lehetőséget arra használta fel, hogy rúgjon egyet Budaházy Györgybe. Mint ismert, Budaházy György Szekszárdon tartott volna előadást egy gimiben. Harangozó Tamás szerint ez sokakban félelmet keltett. Mármint önmagában a hír, miszerint egy ilyen “veszélyes” ember Szekszárdra érkezik és gyerekekhez beszél.

Harangozó ujjongva számolt be arról, hogy a tankerület központja ezt megtiltotta, de további ajvékolást vezetett elő, ugyanis a helyi kulturális központba tették át az előadást. A szocialista képviselő megkérdezte Gulyás Gergelyt, hogy

“egy terrorista cselekményért elítélt bűnöző” tarthat-e előadást közintézményben?

Nagykoalíciós egyetértés

A miniszter válaszában eljátszotta a hintapolitikát, de

egyértelművé tette, hogy értékalapon a szocialisták mellett áll.

Gulyás Gergely helyeselte a tankerület döntését, de hozzátette, hogy a büntetőeljárás nem tett eleget a jogállami kereteknek, mert függetlenül a cselekményektől ilyen hosszú ideig nem tarthat egy büntetőeljárás Magyarországon. Költői a kérdés, de ezek szerint, ha mondjuk 5 év alatt ítéleteket hoznak a Hunnia-perben, akkor teljesen elfogadható a 2006-osok bebörtönzése…

Gulyás kifejtette, hogy szerinte

attól még nem lehet figyelmen kívül hagyni a bíróság ítéletét, hogy az eljárás az a magyar igazságszolgáltatás megcsúfolása volt.

Érvelése szerint az ítéletet ugyanúgy tiszteletben kell tartani, mint a köztársasági elnök kegyelmét, a politikai felelősséget az ellenjegyzéssel a kormány vállalta. Elmondta, hogy egyet ért a köztársasági elnök döntésével, de ez “nem teszi meg nem történté a cselekményeket”. A tankerület által meghozott döntés (tiltás) tükrözi a kormány álláspontját – mondta.

Harangozó Tamás megerősítést kért, hogy akkor tényleg betiltják-e az előadást, mert annak megtartása kikerült a tankerület kezéből, a szekszárdi önkormányzat az illetékes az új helyszín miatt.

Gulyás Gergely még egyszer ráerősített, hogy a önkormányzat gyakorol hatást az általa működtetett intézmények felett és a kormány arról különösen jól ismert, hogy az önkormányzatok autonómiáját nagyon tiszteletben szokta tartani, ebbe tehát nem szólnak bele, nem bátorítják a Fidesz többsége által vezetett önkormányzatot egyik döntésre sem, de a kormány a tankerület döntését tartja jónak – magyarul a tiltást.

Gulyás Gergely szavait valószínűleg jól érthette a szekszárdi Fidesz, a Babits Mihály Kulturális Központ oldaláról eltűntették az eseményt, az előadást nem tartották meg.

A DK szégyennek tartja

Arató Gergely lapunknak elmondta, hogy “a Hunnia-per elítéltjeinek szabadon engedése a politikai terrorizmus első megjelenése volt Magyarországon”. Hozzátette még, hogy “reméli megértették az ítélet tanulságát és ha nem követnek el újabb bűncselekményt, akkor nem fog velük semmi történni”.

 

 

 

A Twitter- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!

IMPRESSZUM

Felelős kiadó: Innovatív Kommunikáció Alapítvány
Főszerkesztő: Horváth Tamás

© 1999 – 2024 Magyar Jelen, magyarjelen.hu
Exit mobile version
daextlwcn_print_scripts(true);