Mára virradóra 623-ra nőtt a koronavírussal fertőződtek száma Magyarországon, és 26 személy vesztette életét. Mind idős, 80 év feletti állampolgár volt, akik több krónikus megbetegedéssel küszködtek. Eddig 17 769 mintavétel történt, 10 668-an vannak hatósági házi karanténban, és 43 személy gyógyult fel a koronavírusos megbetegedésből – közölte Müller Cecília, Országos Tisztifőorvos az operatív törzs mai, szokásos sajtótájékoztatóján.
A szakember elmondta: továbbra is a csoportos megbetegedések időszakában vagyunk, noha növekszik a fertőzöttek száma, ami az ország területén megoszlik. – A sűrűbben lakott területeken több a fertőzött, de valamennyi megyében található megbetegedés, még akkor is, ha a betegegeknél nem mutatkoznak különösebb tünetek – tette hozzá. Müller Cecília újfent hangsúlyozta, milyen fontos a veszélyhelyzetre vonatkozó előírások betartása annak érdekében, hogy a járvány terjedése lassuljon, és az ne rójon komolyabb terhet az egészségügyi ellátórendszerre.
Kiss Róbert, rendőralezredes az operatív törzs üléséről beszámolva arról beszélt, a kijelölt kórházak felkészültek a tömeges megbetegedések időszakára, és az ezzel járó többletmunkára, és minden kórházi dolgozót, valamint egészségügyi felsőoktatásban lévő hallgatót vezényelni tudnak tömeges megbetegedés esetén.
Jelezte, a hazánkba érkezett szállítmányokból már 31 kórházba szállítottak védőeszközöket, ebből az ott dolgozók is kapnak, természetesen. – A rendőrség kötelékében dolgozók ma kapják meg a munkájuk ellátásához szükséges egyéni védőfelszereléseket, így speciális szájmaszkokat, overallokat, kesztyűket – közölte Kiss Róbert.
Elmondta: a hatósági házi karanténok ellenőrzéseinek száma meghaladta a 82 ezret. – Úgy érzékeljük, hogy egyre többen szegik meg a házi karantént. Eddig 534 szabálysértési feljelentést tettünk, 49 esetben figyelmeztetésre volt szükség, és 231 esetben helyszíni bírságot kellett kiszabni – sorolta.
A kijárási korlátozással kapcsolatos ellenőrzésekről Kiss Róbert közölte, több mint kétezer esetben intézkedtek eddig, ezek jelentős része figyelmeztetéssel, tájékoztatással zárult, de 459 esetben szabálysértési feljelentés született.
Müller Cecília a sajtótájékoztatón reagált több, a WHO által közölt felvetésre. Mint fogalmazott: a kézszárító nem nem pusztítja el a vírust, miként az UV lámpa használata sem használ a bőr fertőtlenítésében. Jelezte, a védőoltások között nincs olyan, amely hatékony lenne a koronavírussal szemben, miként az antibiotikum sem nyújt védettséget, az nem tekinthető ellenszernek.
Az életkorhoz kötött kötelező védőoltások elhalasztása nem indokolt, a védőnői szolgálatok azt időben beadják a kisgyermekeknek – mondta a szakember.
A X- és Telegram-csatornáinkra feliratkozva egyetlen hírről sem maradsz le!